Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ezek a nevek milyen eredetűek?

Ezek a nevek milyen eredetűek?

Figyelt kérdés

A facebookon találtam valahol valamit..de ott ezek a nevek nem voltak ott


Zita

Virág

Dóra

Dalma


ezeknek kéne az eredete és hogy mit jelent.

előre is kösz...NORMÁLIS válaszokat kérek...nem hiszem hogy ez olyan nagyon megerőltető lenne!


2011. júl. 21. 12:42
 1/8 A kérdező kommentje:
ja bocs még az én nevemet is megkeresnétek : Zsolt
2011. júl. 21. 12:44
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Nekem pont annyi idő, mint neked:

[link]

2011. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen az oldalom fent van az összes név és az is hogy milyen eredetűek.

2011. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Dóra: A Dóra a Dorottya névnek több nyelvben is meglévő önállósult beceneve. A latin Theodora szóból származik, melynek jelentése Isten ajándéka.

Zita: A Zita női név, a magyarba a német nyelvből került át, ott a Felicitász név becézett formája, és c-vel is ejtik. Az olasz Zita név is c-vel ejtendő, jelentése: hajadon

Dalma: A Dalma magyar eredetű női név, Vörösmarty Mihály alkotta eredetileg férfinévnek a Zalán futása című hőskölteményben, talán a nyelvjárási dalma szóból, aminek a jelentése: testes. Petőfi Sándor is innen vette át, mint álnevet. Női névként először Vajda Péter költő alkalmazta 1839-ben, majd később Jókai Mór

Zsolt: A Zsolt a régi Solt személynév alakváltozata.

Solt: régi magyar személynév, azonos eredetű a Zoltán, Zsolt és esetleg a Csolt névvel, az ótörök sultan szóból származik.

Csolt : régi magyar személynév, esetleg a Solt alakváltozata.


Amúgy meg a google meg a wikipédia k.vára a barátod.

2011. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
12:48 a Cintia nincs :(
2011. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12:48-as vagyok. Sajnálom hogy nem találtad meg a Cintiát csak beírtam a keresőbe azt hogy "nevek" és az első oldalt belinkeltem,mert úgy láttam minden név ott van. Ezzel csak azt akartam megmutatni a kérdezőnek hogy egyszerűbb lett volna megkeresni a nevek jelentését mint kiírnia a kérdést.


A Cintia női név görög mitológiai név, Artemisz istennő mellékneve. Azért kapta ezt a melléknevet, mert Künthosz (latinosan Cynthus) hegyén született.[2]

2011. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Cintia vagyok

Értem :) és köszi :)

2011. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2011. júl. 22. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!