Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Lázár az zsidó eredetű...

A Lázár az zsidó eredetű családnév?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
úgy tudom igen
2011. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Yes!
2011. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Gress ***** válasza:
62%
NEEE!A k.rva életbe már,mamámat úgy hívják...
2011. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jézus feltámasztotta, szóval igen.

De azért manapság nem 100% hogy az illető családja belátható időn belül tényleg zsidó volt.

2011. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A Lázár, az héber eredetű keresztnév. Akit Jézus feltámasztott, annak is a keresztneve volt Lázár. Vezetéknévként nem tudom milyen.
2011. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem mert a nagymamámnak is ez a családneve.De az biztos hogy nem lehetett zsidó vér azon az ágon mert volt egy közeli nyilas rokona is.Másrészt meg nem kereskedő család voltak hanem munkások.Ezért is furcsálom a dolgot.


Onnan jutott ez az egész dolog az eszembe hogy van a parlamentbe egy ilyen néven futó visszataszító külsejű és viselkedésű politikus.Akiről hallottam hogy zsidó származású.Azt elkezdtem kutatgatni is észrevettem hogy elég sok Lázár vezetéknevű zsidó van.Ezután elkezdtem megijedni...

2011. júl. 28. 14:55
 7/12 anonim ***** válasza:

"...Azért kérdezem mert a nagymamámnak is ez a családneve.De az biztos hogy nem lehetett zsidó vér azon az ágon mert volt egy közeli nyilas rokona is.Másrészt meg nem kereskedő család voltak hanem munkások.Ezért is furcsálom a dolgot..."


Habár ahogy írtam, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a közeli felmenőkben volt zsidó, de ugyan így azért ez nem is kizárható ha tetszik ha nem.

Volt már itt olyan, aki utólag tudta meg, hogy a nagyszülei azok voltak.

A világháború után sokan kényszerültek titkolni és a gyerekeket megkeresztelték.

Az meg kissé sztereotip, hogy a zsidó=kereskedő, ez hülyeség.


Nem kell már ennyire betojni, hogy valaki félig-meddig zsidó.

A tudomány mai állása szerint max. 6 generációs áttétellel akadni fog zsidó felmenő (még Vonának és a Budainak is).

2011. júl. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, általában zsidók, de vannak nemesebbek is, nem mindegyik pénzhajhász.
2011. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Igen, most ez a divat itthon a politikában. Aki nem szimpatikus, vagy olyant mond, ami nem tetszik, az zsidó. (Én sem bírom Lázár Jánost, de ostobaság lezsidózni mindenkit akinek nem tetszik az arca/véleménye.)
2011. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nézzetek utána, hogy hány héber eredetű keresztnév van Mo-on használatban... vagy ugyan így egy európai országban... elárulom, rengeteg.


Tamás, Gábor, Zsófia, János, József. stb stb.


Ez a Lázár is egy héber eredetű keresztnév. A helyzet az, hogy nem csak tulajdonság, szakma, vagy település után keletkeztek családnevek, hanem az apa (ritkán az anya) keresztnevéből, így ez is egy csoport. Személynévből képzett családnevek. A Lázár is egy ilyen... ráadásul Erdélyben nagyon gyakoriak az ilyen keresztnévből származtatott családnevek. Bizonyára, ha Tamás Irén lenne a vezetékneve a nagyidnak, akkor nem merül fel benned a kérdés... a helyzet az, hogy a Lázár nem egy gyakori keresztnév/családnév, így ez bizonytalanságot szülhet egyeseknél (pedig a Tamás, Gábor stb, előbb felsorolt nevek ui héber eredetűek). Ez egy héber eredetű, keresztnévből képzett családnév (nem maga a család a héber eredetű... mielőtt még valami okoska félreértené), amit sok keresztény is viselhet, és visel is! Ennyi.

2011. júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!