Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kiskoromban nem kereszteltek...

Kiskoromban nem kereszteltek meg, csak névadóm volt, mégis van keresztanyám. Hogy is van ez? Lent.

Figyelt kérdés
Kiskoromban nem kereszteltek meg, mert a szüleim és rokonaim így döntöttek, csak névadóm volt. A névadási papírt aláírta két rokonom, így lettek a keresztszüleim. Ha csak névadóm volt, akkor hogy lehet nekem keresztanyám és keresztapám? Akik aláírták a névadói papíromat, azokat is keresztszülőknek mondjuk? Hogy is van ez pontosan?
2011. aug. 14. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem sincs megkeresztelve, névadója sem volt, de a húgomat a keresztanyjának mondjuk. Így alakult.
2011. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak formaság, de ők nem az igazi keresztszüleid. Attól még tekintheted őket annak!
2011. aug. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy tudom, hogy ezt hívják úgy hogy fogadott keresztszülő. Fogadott keresztapa, Fogadott keresztany.
2011. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sztem csak átvették a keresztény elnevezést. Igazából a keresztszülőseg sem jelent ma már sokat. A régi időkben az volt a lényege, h a keresztszülőkhöz került a gyerek, ha a szülők meghaltak. Ma már ennek más törvényi keretei vannak, így a névadóztatás és keresztszülőség csak formális.

Amúgy a névadóztatás olyan szoci dolog. A 2. vh után találták, ki a keresztelés helyett, amikor templomba járni nem volt helyes dolog.

2011. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne akadj fent ezen. Nekem se volt keresztelőm. Sőt, hívők sem vagyunk, és mégis, anyukám húgát és a férjét a kereszt szüleimnek mondjuk.
2011. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt is annak mondják, mert a "névadószülő" kifejezés nem terjedt el.
2011. aug. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elég hülyén hangzik. Akit nem kereszteltek meg, annak nem lehet keresztszülője, ilyen egyszerű. Az nem keresztszülő, hanem névadó szülő, rokon, ismerős, egyéb. De keresztszülő semmiképpen. Az csak megkeresztelt embereknek van.
2018. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!