Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki milyen módon állította fel...

Ki milyen módon állította fel családfáját!?

Figyelt kérdés
jártam a levéltárban de nem sok türelmem volt a mikrofilmezéshez+ befűzéshez.
2011. okt. 2. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Más módja nem nagyon van, ha magad akarod elkészíteni. Ha nincs hozzá türelmed, bízz meg vele egy hozzáértőt, jó pénzért mindent lehet. :)
2011. okt. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Állítólag a mormonok mindenkinek tudják a családfáját :O


Merthogy ők halála után is mindenkit megkeresztelnek, a mi őseinket is (!), és ezért mindenkiről mindent tudnak.... Náluk lehet családfát kutatni.

2011. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előző hozzászóló érdekes dolgokat ír! Azt nem tudom, hogy korábban elhunyt őseink anyakönyvi adatai miért találhatóak meg a mormonoknál?! de ott vannak, annyi bizonyos. Mikrofilmre vitték a múlt századok anyagait, annak a másolata megtalálható Utah-ban is a mormonoknál, de persze itthon a levéltárban ua. megvan. (illetve ugye az eredeti könyv alapú).


Én 2 féle módon állítottam fel a családfámat. Az első ugye a hagyományos, anyakönyvi adatokra épülő, amit levéltárban, vagy egyházi intézményekben lehet kutatni. A másik pedig a genetikai családfakutatás. Utóbbi arról szól, hogy a nyálmintádat elküldöd a céghez, ami aztán kielemzi, majd megpróbálja azt csoportra bontani (haplogroup, subgroup). Ez azért jó, mert megtámogathatja az előtte elkészült hagyományos családfát... pl, ha családfa szerint horvátok voltak az őseid, akkor nem kell nagyon meglepődni, ha a szlávokra jellemző I2a2, vagy R1a eredmény születik. Egy adatbázisba bekerül a neved és a mintád, ezáltal összehasonlítása kerül más emberekével, így megtudhatod, hogy kik lehetnek a közelebbi genetikai rokonaid... esetleg azonos, vagy hasonló családnévnél az is kiderülhet, hogy mondjuk 1800-ban az XY személy és Te közös őst birtokoltok.

2011. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

www.familysearch.org

Regisztrálj, aztán kezdheted a kutatást. Én rengeteg ősömet találtam így meg, akiket a távolság és az időhiány miatt csak nagy költséggel tudtam volna felkutatni. Elég pepecselős munka, de megéri. Arra figyelj, hogy csak az 1895. év előtti anyakönyvi kivonatok vannak fent a személyiségi jogok miatt.

2011. okt. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

[link]

2011. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
igen? Én megpróbáltam ezt a family searchet, de nem jött ki semmi, amire gondoltam!!
2013. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!