Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű a Sebestyén...

Milyen eredetű a Sebestyén vezetéknév?

Figyelt kérdés
(értelmes nem bunkó válaszokat kérnék köszi:D)
2011. okt. 11. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2011. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A Sebestyén a latin Sebastianus név rövidülésének magyaros alakja, jelentése Szebaszte (latinosan: Sebastia) városából való. A város eredeti neve Szamaria volt, amit Augustus császár tiszteletére változtattak meg, a görög eredetű Szebaszte városnév jelentése ugyanis, akárcsak a császár nevéé: magasztos, fennkölt.
2011. okt. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én úgy értettem hogy : magyar, horvát, osztrák, szlovák stb stb stb.....

Szóval népileg:)


És miért...:D

2011. okt. 11. 22:29
 4/15 A kérdező kommentje:
de akkor melyik néptől jött? Vagy ennek nincs olyan háttere mint pl mondjuk Bauer az mondjuk osztrák eredetű
2011. okt. 11. 22:29
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy a Sebestyén nép római eredetű.
2011. okt. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*név
2011. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én úgytudom,hogy minden olyan vezetéknév ami keresztnév is..

Sebestyén,Tamás,Simon,Ágoston,stb. erdélyi nevek.Nekem is keresztnév a vezetéknevem és az én felmenőim erdélyi származásúak,onnan hozták a nevet magukkal.

2011. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szent Sebestyén Narbona (Narbonne) városában (rómaikori Gallia) született, neve akár gall eredetű is lehetne. Aztán Mediolanumban élt (Milánó), császári tiszt volt.
2011. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22 41: Erdélyben gyakoriak, de nem "ősmagyar nevek", hanem bibliai eredetűek, illetve keresztény szentek nevei. Ágoston: Augustinus, Sebestyén: Sebastianus, Simon stb.
2011. okt. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hollófernyiges ***** válasza:

Mint vezetéknév a keresztnév Sebestyénből ered, sok más hasonlóval együtt, vagyis magyar eredetű.

A magyar wiki valószínűleg hibásan mondja hogy Szebaszté eredetileg Szamária volt (ami Izrael fővárosa volt valamikor), az angol wiki szerint Megalopolisznak hívták azelőtt és Kis-Ázsiában volt.

2011. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!