Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi van olyankor hogy ha én...

Mi van olyankor hogy ha én (anyuka) nem engedem hogy az apuka a nevére vegye a gyermekemet de ő meg azt akarja?

Figyelt kérdés
Már megszületett a gyerek és az én nevemre került mert nem volt apasági de az apuka aláírja és azt akarja hogy az ő nevét apja de én nem engedem. Ilyenkor mi van? Mit csinál a gyámügy?
2011. nov. 15. 22:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem semmit, ha te nem egyezel bele
2011. nov. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
44%
Sőt! Ezt eleve csak akkor tudja meglépni, ha te is ott vagy
2011. nov. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%
Mivel nem vagytok házasok, ebbe nem lehet beleszólása, el kell fogadnia, hogy te határozod meg a vezetéknevét. Az anyuka előjoga ezt eldönteni ilyen esetben, hogy kinek a vezetéknevét viseli a gyerek.
2011. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%

Születéskor mivel nem volt apasági ezért az anyuka nevén van a gyermek. Az apaságival nemcsak a kötelességeit de a jogait is érvénybe léptetheti de azt csak a mindkettőtök együttes aláírásával érvényes. Így baromi egyszerű, ha nem akarod semmiképp a névváltoztatást (ami elég macerás) akkor ne írd alá. Így neki a jogi lépésekkel még nagyobb herce-hurcát kell végig küzdeni. Bár ez már alázás rendesen a másik felé. A gyámügy? Mit tenne? Semmit.

Megnézheti, hogy veszélyeztetett a gyermek? Jók az életkörülményei? Megfelelő az étel, ruházkodás,tisztaság,anyagi biztonság s anyukával nincs e nagy zűr. Apukának bár csúnyán hangzik nagy esélyei nincsenek apasági nélkül vagy apasági vizsgálat nélkül.

2011. nov. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy azt mondta hogyha nem lehet a nevén akkor nem írja alá az apaságit én meg nem akarom hogy ne legyen apja,
2011. nov. 15. 23:21
 6/34 anonim ***** válasza:
64%
Azzal ne törődj, ha nem viseli a nevét az apasági tesztet soha senki nem fogja kérni... a tartásdíj meg sajnos, hacsak nem egy milliomos, nem lesz túl sok... Nálunk 20 ezer forint, de nem fizeti, én meg már nem foglalkozom vele.
2011. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
67%

Akkor döntsd el, melyik a fontosabb, a te neved, vagy hogy elismerje.

Miért ne lehetne a nevén a gyerek??

Azért én el tudom képzelni, hogy egy férfinak ez fontos, ha már elismerte a gyerekét, elég felemás helyzet, ha mégsincs az ő nevén. Elég sértő dolognak tartom.

2011. nov. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Tartásdíjat még kérni is hiába kérné úgyse tudná fizetni mivel még munkája sincs.
2011. nov. 15. 23:33
 9/34 anonim ***** válasza:
18%
Miért nem akarod, hogy az ő nevén legyen? Olyan cikis neve van? Mert ha pl. Szopkó, akkor megértem. :D
2011. nov. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
28%

Bár ez nem volt a kérdésben, de úgy tudom, hogy ha te nem engeded, hogy a nevére vegye a saját gyerekét, akkor nem kérheted tőle a tartásdíjat sem.

Ha neked ez így jó, szerintem nem sokat tehet. Azt gondolom apaságit sem kérhet, mert a kiskorú gyermeket a te beleegyezésed nélkül nem hiszem, hogy kiteszik a tesztnek.

Ha elkezd pereskedni, mire véget ér a per, már olyan korú lesz a csemet, hogy nincs az a bíró aki kötelezné a névváltoztatásra.

2011. nov. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!