Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire vagyok esélyes arra,...

Mennyire vagyok esélyes arra, hogy ikreim legyenek ha édesapámnak is ikertestvére van? Tehát édesapám és a lánytestvére ikrek. Azt hallottam kb.90% az esélyem rá, h ikreim legyenk. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Az ikerszülésre való hajlam anyai ágon öröklődhet. Neked nincs lényegesen nagyobb esélyed arra, hogy ikreid legyenek. Ha apukád testvérének van lánya, akkor nála előfordulhatnak ikrek, de ez sem törvényszerű.
2009. máj. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem,nem igaz.A kétpetéjű ikrek anyai ágon öröklődnek nem apain.De ettől még előfordulhat,hogy ikreid szülessenek.Kb annyi az esélyed mint bárki másnak.
2009. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Hormonkezelés hatására (a fogamzásgátló is ide tartozik) is lehetnek ikreid, illetve lombikbaba programmal ugyancsak nagy esélye lehet. Most persze a természetes útra vagy kíváncsi, ahhoz én nem értek, de ezt viszont biztosan tudom, és ezek függetlenek a felmenőidtől.
2009. máj. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

az iker terhesség lehet lobikbébi programnál gyakori, spontán mutáció és örökletes is, apai és anyai ágon egyaránt, hisz nem közvetlenül apukádtól örökölsz, csak közvetve, rajta keresztül egy ősibb felmenődtől, de csak 7 generációra visszamenően lehet örökölni, és nem biztos h pont az apai hajlamok jönnek ki nálad :)

nos mnodhatnám h nagy esélyed van rá, főleg ha többször szülsz majd, de függhet attól is, hogy a párod családjában mik voltak a hajlamok, és hogy kettőtök közül melyik lesz a dominánsabb úgy mint a kék és barna szem esetében. Vagy vagy alapon tartom az 50 százalékot :)

2009. máj. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőmnek a családjában van 2 ikerpár is, a férje családjában is 1 ikerpár és mégsem születtek ikrei, csak egy kisfiú. Tehát az butaság, hogy 90% az esély!

Hormonkezelések után lehetséges, illetve ha hosszabb ideig szed az illető fog.gátlót, utána van esély ikerterességre, de itt sem törvényszerű!

2009. máj. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Az anyukám tesói ikrek és az apué is...nekem nem lett.
2009. máj. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Alapesetben az ikerszülés esélye 1% mindössze. Ha 35 év felett szülsz, inszeminációval esetleg lombikkal esel terherbe és édesanyád vérrokonai között voltak ikrek, stb. Akkor maximum az esély 50-70 % lesz. Ennél több soha. A férfi semmilyen módon nincs befolyással arra, hogy ikrek lesznek e vagy sem, így az sem számít, hogy édesapádnak van e ikertestvére vagy sem.
2009. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Itt minek kell lepontozni, ha mindenki legjobb tudása alapján válaszolt?
2009. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!