Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Halva született egy testvérem,...

Betty25 kérdése:

Halva született egy testvérem, aki nem rendes időben szülesztették. Most akkor én első vagy második gyermeke vagyok a szüleimnek? Első szülött vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés
Halva testvér

2012. febr. 3. 15:38
 1/10 bánomisén ***** válasza:
100%

Ha a testvéred előtted született, akkor második gyerek vagy, de az első élő.

Mi az, hogy "aki nem rendes időben szülesztették"? Ez mit jelent?

2012. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Az attól függ ki mikor született?Te születtél utána vagy ö te utánad?

De szerintem első vagy így is úgy is mert a kicsi baba halott volt mikor világra jött.

2012. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
szerintem a szüleidet kérdezd,hogy ők mit gondolnak erről..
2012. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Másodszülött vagy, de az első élve született gyerek.
2012. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
4#: Nem feltétlenül temetik el a halott újszülöttet. Anno ismerősöm majdne sírva mesélte, hogy ahogy kijött a baba halva, azonnal dobták a szemetesbe! És kérte a férfi, hogy hadd temethesse el, meg hadd mondhassanak rá temetési beszédet, mert ő lelkész, de nem engedték, azt mondták, orvosi hulladék! Pedig már koraszülött baba volt, nem is embrió :(
2012. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es! Hány hetes volt a gyerek? Tudom, undorítóan hangzik, de ha nem egyben jön ki a gyerek, nem szokták odaadni a szülőknek.
2012. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Egybe jött ki a gyerek. koraszülött volt, és úgy született meg, csak ennyit h megszületett egybe, és kidobták! nem tudom hány hetes lehetett, de nem ebrió volt már, hanem rendes baba, aki meg is maradhatott volna :(. Szóval a koraszülött baba korú volt.Az orvos meg irtó bunkó volt, nem is akart szegény meghalt baba apjával beszélni, csak közölte h kidobja, mert hulladék.
2012. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez megdöbbentő! Nagyon sajnálom, ami velük történt! Minden baba megérdemelné a temetést, akkor is ha kicsi volt. :(
2012. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekünk családfát kellett készíteni (egyetemen), akkor a halva született, sőt az abortált gyerekeket is rá kellett vezetnünk. (Szociális munka szakra járok, és ez azért volt fontos, mert ezek a dolgok nyomot hagynak az emberek, a család életében. Lehetnek fontos konfliktusok forrásai.)


Te másodszülött gyermek vagy, mert volt egy halva született testvéred. De első élő gyermeke anyukádéknak.

2012. febr. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. febr. 4. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!