Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tudnátok segíteni a családfaku...

Tudnátok segíteni a családfakutatásban?

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni a családfakutatásban?

Egyik ősöm után kutattam (1845ben született)de csak 1844ig jutottam,mert az 1844 és 1852 közötti anyakönyveket nem tartalmazza

Itt a kép alján van egy latin szöveg ami leírja hogy hova lettek a hiányzó adatok:

[link]

Légyszi vki le tudná nekem fordítani ezt a szöveget ami a kép alján van?

köszi



2012. márc. 12. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, a hiányzó évek a magyar nyilvántartásban találhatók. (Feltételezem hogy az adott település egy ideig MO-hoz tartozott, vagy most tartozik oda.)
2012. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szöveg olvashatatlan.

Próbálkozz a neten a "Családfakutatás,adatbázis" honlapon,

Az illető helyiség plébániáján,parókiáján, és az illetékes Levéltárnál.

2012. márc. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A szöveg olvashatatlan. "


A szöveg NEM olvashatatlan!!!

2012. márc. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom,de nekem olvashatatlan,mert annyira apró betűkkel jelenik meg.
2012. márc. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó: rá lehet zoomolni


én is úgy vettem ki, hogy valami magyar kerület feljegyzéseiben (?) kell keresni, de hogy itt mire gondol???


ezen a weboldalon a magyarországi anyakönyveket hogy lehet elővarázsolni? mert úgy látom, szlovákiaiból rengeteg fenn van, magyar nincs?

2012. márc. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt tudsz magyar adatokat is keresni:


[link]


Ha kinyilt az oldal, akkor bal oldalon a Hungary-t kell kiválasztani, akkor kinyilik a magyar adatokat tartalmazó rész. Ott több opció közül tudsz válogatni, amire éppen szükséged van.

2012. márc. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom, ez azon a honlapon van.

Szóval egy Szepes olasziban született(ma Szlovákia)ősömet keresem.

Szóval ha a hiányzó adatok nincsenek a város plébániáján akkor hol tudnám megkeresni a hiányzó adatokat?

2012. márc. 13. 16:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, ird meg pribátban a rokonod nevét meg a szüeltési idejét, esetleg a szülei nevét, akkor megpróbálhatom megkeresni a magyar adatokban, vagy akár te is meg tudod nézni a fenti link alapján: elöször Hungary és utána az adatai az illetönek. De szivesen segitek, ha gondolod.
2012. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!