Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Örökölt viselkedést felfedezté...

Örökölt viselkedést felfedeztél már a gyerekeden? Ami tipikusan apai, anyai ág esetleg konkrét személyhez köthető? Valami szokás, mozdulat, viselkedés, személyiségtipus?

Figyelt kérdés

Ez most nagyon gonoszul és bűnösen fog hangzani egy anya szájából..de ez van. Már eléggé kivagyok bukva. A majdnem 3 éves gyyerekem szintiszta apja. Mintha én nem is lettem volna a képben, csak klónoztuk volna őt. A baj ott kezdődik, hogy (orvos nem állapított meg semmi rendellenességet se a védőnő) olyan szerebúrdi, hülyécske szinte. Konkrétan folyton elesik, berveri magát aztán még vagy 20szor aznap ugyanazt megteszi, lese... Hiába mondok el valamit neki szépen 50szer nem érdekli. Pörög mint a motorra ezerel egész nap, ha valami az eszébe van azt vagy 300szor tényleg elmondja,kérdezi, csimpaszkodik rám, tényleg úgy van?! Az apja is elég kelekótya meg televolt hegekkel amit nem tudtam elképzelni gyerekként de most már féltem a gyereket mert tényleg képtelen bármit felfogni, hogy veszélyes.


pl ne gyere a fürdőbe mert vizes, nehogy elcsússz. ezt kb 50rákérdez én felelek rá majd fogmosás erre bejön, elesett. Na azt megtanulta egy hétre...aztán előröl. Félek egyszer komoly baja lessz, folyton utánna futok, agódok, anyu meg még 10szer egynap elmondja mennyire apukára hajaz...mármint hülye. Elvagyok keseredve.


Mostmár hisztis is mert mindig magakörül tudhat. Olyanokat csinál az ember else hinné. pl: autókat rakott a szőnyeg alá egy időben s azon próbált ugrálni s nem akarta felfogni, hogy elesik így meg a játékának is annyi. Rászáll egy témára azt hónapokig fanatikusan minden nap...most épp lepke. bogarak a tévében (ugyanaz a dvd aminek) annak kell a dvdtokja azt szoronghatni, ölelni, folyton megállítani a filmet s gyönyörködik benne 15 perceket aztán kert kert kert mert ott van bogár...betörtek a hangyák a házba most az a minden...bogaras játékok, bogaras holmik, aztán még újra akár 4szer a filmet...nem megy. Próbálok határt szabni, hogy heti 2szer lássa csak azt a filmet mert már ráng a szemem ha hallom a zenéjét.

Úgyanúgy nem érti meg a dolgokat, úgyanúgy hangosan beszél, ugyanúgy elesik ugyanabban mint az apja (tényleg). Múlthéten fél perc késéssel léptek bele a hangyabojba s csípték meg őket... :( És mintha a páromon most vettem volna észre ezt a sok eddig apróságnak tűnő dolgot. Elkeserítő. Vele erről nemigen lehet beszélni mivel csak fájdalmat okoznék vele, nem értené mi a gond de az a probrémán nem segít.

Valaki? Egyáltalán mi a normális ilyen korban?Mert itt mindenki olyan nyugodt, olyan csendesnek tűnő olyan szófogadó a környéken hozzáképest. Látom a felnőtt képmását, szóval javulni nem hiszem hogy fog de nem akarok tőle sokat várni. Nem akarok sz@r anya lenni aki nem fogadja el a fiát de egyáltalán van ilyen? Mit csináljak? Hogy ösztönözem másra? Hogy legyen kevésbé lüke? Mit várhatok ilyen korban? Nem akarok nagy követeményeket elé csak picit nyugibbat. De lehet ez meg számára mégis túl sok...nemértem. Mintha egy olyan aknapályán galopoznék vele amin hiába megyek mindent beleadva ha látom nem lehet más a vége csak akna.:(



2012. máj. 13. 22:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem, ha a párodat elfogadtad ilyennek, sőt eddig észre sem vetted rajta ezeket, akkor a gyereket mitől félted, mégis milyen lenne felnőttként? Amiket leírtál, tök általános dolgok, nem a gyereked az egyetlen, és nem hiszem, hogy rajtad kívül bárki más ebből ügyet csinálna.


Te vagy nagyon elfáradtál, vagy korai volt a gyerekvállalás.

2012. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egyszerűen szeresd.Ő ilyen,látod az apjáról is,hogy van ilyen.
2012. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
48%
Hány éves, ez nem derült ki, de gondolom nem egy tizenévesről van szó. Nekem a most 7 éves öcsém is ilyen "nehéz felfogású" volt, ez nem az apa hibája, a kisgyereknek hiába magyarázol hogy ne menjen be a fürdőbe, amíg nem akar bemenni, addig nem fog, de ha be akar menni, akkor nem fog emlékezni rá, hogy te percekkel azelőtt mint mondtál. Ilyet is csinált, hogy el lett neki mondva, hogy ne dobálja a játékait mert tönkremegy, és mégis dobálta, földhöz verte, persze ha eltört akkor ment a sírás. Az apja pedig nem ilyen egyáltalán. :) Kisgyerekkorban teljesen normális, ha kicsit "butácska" a gyerek.
2012. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Ja, most látom, hogy 3 éves. Majd akkor kezdj el aggódni, ha 10 évesen is ilyen.
2012. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Na hát először is! Ha nem tetszik add nekem! ;) naugye hogy nem! Szóval legyél rá büszke és szeresd! Gondolom ugyanúgy ahogy eddig is tetted! :) Csúcs kis lurkó lehet! :) Ne aggódj semmin, ebcsont beforr! A gyerek az gyerek! A legfontosabb, hogy szeresd!!! Ja?! és amit anno én sem hittem el: Kis gyerek kis gond- nagy gyerek nagy gond! :D ... NAde majd rájössz Te is!!! :)
2012. máj. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
JA igen! ÉS én is láttam döbbenetes hasonlóságokat! Barátomnál és a gyermekénél! Kéz tartás, viccen kívűl: Jellegzetes fej vakarás, járás, stb. :) Döbbenetes!!!
2012. máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok szülő de más szülőktől olvastam valahol hogy az ilyen pici gyerekek általában ilyenek. Majdhogynem az életüket kell félteni mert nem tudják még hogy hol a határ. (Én is ilyen voltam ám...)


Ami viszont nagyon elgondolkodtató: te nem fogadtad el a párodat olyannak amilyen, így jöttél össze vele és így vállaltál vele közös gyereket (akit azért nem tudsz elfogadni olyannak amilyen mert hasonlít a párodra). Kérdés: minek jöttél össze akkor a pároddal? Számomra úgy tűnik mintha te is éreznéd legbelül hogy hibáztál és most a gyerek akaratlanul is emlékeztet téged arra a bizonyos hibára...

Ja és gondolj arra hogy épp annyira belőled is van az a gyerek, szóval még változhat!

2012. máj. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
én ezen szétröhögtem magamXDDDDDXDDDDDDDDDD
2012. máj. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem furcsa, ha egy kisgyerek szeleburdi.

Most nevetni fogsz, de én 21 évesen vagyok ilyen (na jó, annyira nem, h kisautókat tegyek a szőnyeg alá :D), de feledékeny vagyok, folyton nekimegyek valaminek, megégetem magam, elvágom a kezem, évente átlag kétszer leesek a lépcsőről, mert nem figyelek éppen oda.. stb. És mégis élek, felnőttem, és normális, teljes életem van. Csak éppen ilyen vagyok, ezen nem lehet változtatni, legfeljebb egy jót nevetni rajta, merthogy ezt viccesen is fel lehet fogni. Minden bizonnyal a férjed is ilyen, te pedig őt ezekkel a bolondságokkal együtt szeretted meg, elfogadtad, sőt, hozzá is kötötted az életed, így gondolom, mégsem jelentett akkor akadályt. És mivel még kicsi a fiad, később egészen biztosan komolyodni fog, lehet, h teljesen ki is növi ezeket a dolgokat.

Az pedig, h a kissrác "rászáll" egy- egy témára pl. bogarak, tök természetes, gyerek, érdeklődik, most nyílik ki előtte a világ, szerintem ezt ne akadályozd! Hagy nézzen természetfilmet, attól butább egészen biztosan nem lesz, s ki tudja. Ha téged zavar ez a film, próbálj megmutatni neki másikat is. Lehet, h nem pont a kisgyerekek nyelvezetére van szabva, de a legtöbb ismeretterjesztő csatornán sok ilyen jellegű film van.

Szóval fogadd el a fiadat olyannak, amilyen! :)

2012. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Légy erős, sok 3 éves ilyen. 600-szor el kell mondani ugyanazt, mindig más érdekli, mást szeret, és nem érti, hogy a dolgok eltörnek, tönkremennek, ő is megsérülhet, de előbb vagy utóbb csak felfogja a tapasztalataiból. Engedd neki, hogy sokat szaladgáljon meg motorozzon, attól elfárad, és hátha kicsit könnyebb lesz vele. Egyébként kitartás...
2012. máj. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!