Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van valami ésszerű magyarázat...

Van valami ésszerű magyarázat a "drága mama" viselkedésére?

Figyelt kérdés

Hosszú-hosszú évek dilemmája, ami a párom édesanyja és a köztem kialakult "viszonyt" illeti, az idő pedig ezen szinte semmit sem változtatott!

Hiába vagyunk már hét éve együtt a párommal, az anyjával egy árva szót sem szóltunk még egymáshoz! Ha véletlenül a boltban futunk össze, ő vagy átvág egy másik sorba, vagy kirobog az üzletből; ha az utcán akkor képes inkább az út azon részén "esni-kelni", ahol járda sincsen; ha valahonnan egyszerre érnénk haza (merthogy egy utcában lakunk), képes inkább többszáz méteres kerülővel menni; stb... A családi összejövetelekre sosem vagyok hivatalos, így igazából az ablakból nézhetném (például szentestén), hogy még az unokájának kétnapos szerzeménye is előbb kap meghívást, mint én!

Tudom, normális ember nem gyötrődne ilyen dolgok miatt, de nekem sokat jelentene! Azon időközben túltettem magam, hogy nem lakunk együtt a párommal, merthogy nem akarja magára hagyni. De nekem rajtuk kívül nincs senkim, akihez kötődhetnék! Az én édesanyám tíz éve meghalt, apámmal meg sosem volt kapcsolatom és soha nem is lesz! Nem pótolni akarom mindazt, ami nincs, csak érezni, higy tartozok valahova! Nem egyfolytában egymás nyakán lógni, csak tudni, hogy elfogadnak!

A család többi tagjával minden rendben van, de nem próbálnak meg hatni rá! Azt mondják mindenkivel ilyen kezdetben! (Kezdetben? Hét évvel ezelőtt, nem tegnap volt!) De ha ezt mindenkivel eljátsza és a fiával sem romlott meg a kapcsolata, akkor az nem magyarázat minden tettére, (maximum kicsivel több időt vesz igénybe), hogy azért, mert MELEG VAGYOK!

Hát ezért kérdezem!



2012. jún. 25. 11:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Te próbáltál beszélgetést kezdeményezni? Én 5 évig küzdöttem az anyósommal, éppen csak a fenekét nem nyaltam már ki és mégis utált. A pici fia pedig 5 év után megelégelte anyuci cseszegetését és szakítottunk. Ő is inkább otthon marad vele...
2012. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
Most min csodálkozol? Nem akarja elfogadni a meleg partnerét a fiának? Nincs ezen csodálkozni való. Szégyelli ezt a kapcsolatotokat.Ne is várj tőle többet.
2012. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem nagyon van rá ész szerű magyarázat!7 év nagyon nagy idő.Szerintem már elérte a célját:azt hogy nem éltek együtt a pároddal.A többi meg struccpolitika.Ha nem lát nincs is meg a "probléma"Párodnak kellene sarkára állni,ha nem teszi én elhagynám a helyedben.Nem áll ki melletted évek óta.!Te is megérdemelnéd hogy valahová tartozz és ne egyedül töltsd az ünnepeket.
2012. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Saját magad leírtad a választ, én is kezdtem gondolkodni olvasás közben, hogy mi lehet az ok, de amikor elértem oda, hogy melegek vagytok, akkor szinte biztos lettem benne, hogy ez az oka. Nem fogad el, ennyi, kész.
2012. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
A magyarázat az, hogy meleg vagy!!
2012. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az "ésszerű" magyarázat az utolsó sorodban van: meleg vagy. Sajnos ezt kevesen tudják elfogadni, főleg a szülők, szerencsére a párod anyukája legalább a fiát nem tagadta ki, de azt valószínűleg nem viseli (és ahogy előttem is írták: szégyelli), hogy a fia egy másik férfiba szerelmes.


Kemény dió, nem tudlak biztatni.

2012. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
nem az a baj, hogy te vagy meleg, hanem az a baj, hogy homofób a párod anyja
2012. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem feltétlenül az a gond, hogy meleg vagy. Nyilván anyósod homofóbiája is belejátszik a dologba, de nők is írnak ki ehhez nagyon hasonló kérdéseket - az anyja szoknyáján ülő "gyerekfelnőtt" férfi és a féltékeny, kisfia mellől mindenkit elmaró anyós tipikus párosítás. Ha lány lennél, talán nem ennyire nyílt gyűlölettel viseltetne irántad, de valszeg ugyanúgy kiközösítene. És tudomásul kell venni, hogy 7 év után már nem változnak meg a dolgok. A párod nem fog kirepülni a családi fészekből, az anyósod meg nem fog befogadni. Ez a család sosem lesz a Te családod. Sajnálom, de jobban jársz így - lássuk be, a párod, ha ennyire nem áll ki melletted, akkor sosem volt igazán a párod. Szerintem jobban tennéd, ha keresnél valaki mást, aki elfogad úgy, ahogy vagy. Tudom, nehéz, de ennél minden csak jobb lehet.
2012. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nincs nagyon keresnivalód a kedves barátod mellett. Ez baromi megalázó helyzet, amiben tart - mert bizony ő tart benne és ő tehet arról, hogy ez van már 7 éve. Én már rég elhagytam volna, ha velem csinálná ezt, hogy az anyjával él és elnézi azt, hogy így viselkedik az anyja és még az összejövetelekre sem vagyok hivatalos. Ez baromi megalázó és első sorban a párod felől, nem a kedves anyuka felől. Ezen gondolkozz el. Lehet, hogy nektek, melegeknek nehezebb párt találni, de azt bizton állíthatom, hogy akivel most vagy, az minden, csak nem a társad.
2012. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
A kedves mama a tagadás lenge ködében él.Attól még a fia meleg hogy nem fogadja el .Ja és a fia egy gerinctelen ember én ezt nehezebben dolgoznám fel.
2012. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!