Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az alábbi családnevek milyen...

Az alábbi családnevek milyen eredetűek lehetnek nemzetiségileg például? Palaga, Reich, Reikord, Dósa?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 19:49
 1/7 anonim válasza:
Én sváb faluban lakok,és a Reich az sváb családnév,nagyanyám is Reich volt,és a szomszédom is az.De szerintem a Reikord is német eredetű lehet,mert van benne R betű,és ei is...:)
2009. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Ja és elfelejtettem mondani hogy a Reich gazdagot jelent,és bocsi,a szomszédom már nem Reich,csak fiatalkorába volt az,a nevét már elmagyarosították,és így lett Reich-ból Gazdag...
2009. júl. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
A Dósa a Dózsá-ból ered, az pedig székely név.
2009. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és előre a többit is!
2009. júl. 18. 21:07
 5/7 anonim válasza:
100%
Az említett nevek nem szerepelnek a leggyakrabban használt 100 magyar vezetéknév között.Ezek nemzetközi vádorszavak, a Dosa kivételével. Egyébként az előző véleményeket osztom. Tisztelettel TA
2009. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.Pityu válasza:
Én családnevem Palaga.Apám a Pest megyei Isaszegen nött fel.Ott sok a Palaga.Ők tótok.
2009. nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Dél Amerikaiak.
2010. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!