Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nemesi cím megszerzése?

Nemesi cím megszerzése?

Figyelt kérdés
Voltak gróf felmenőim, de már több száz éve. Ha betudom bizonyítani megkaphatom a nemesi címet?
2012. aug. 28. 15:23
1 2
 11/15 mustafa33 ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy több száz éve?

Ha apai ágon egyenesd leszármazottja vagy egy grófi családnak, akkor nincs mit megszerezni. Akkor gróf vagy. Nem a mai magyar törvények szerint, hanem "de genere" azaz születési jogon. Ha azok a felmenőid "több száz éve" grófok és uralkodó nem fosztotta meg valamelyik ősödet főnemesi címétől ami csakis hazaárulás és felségárulás esetén volt lehetséges, mint mellék büntetés a halálos ítélet mellé. Ha viszont csak mellékágon vagy utód, vagyis anyai ágon, akkor nem örökölted a címet.Csak ha az uralkodó adott kivételt, vagyis kihalás veszélye esetében fiúsította a lány leszármazottat a család kihalásának elkerülése érdekében, de abban az esetben viselnéd a grófi ősök nevét.

Ma nincs lehetőség nemesi cím megszerzésére, mert nincsen aki adományozná. Csak koronás uralkodó teheti meg a korona nevében. Nemesi címel egyenrangú a lovagi cím és a vitézi, de nem holmi borlovagi vagy más bohócság. A vitézi cím viselésének és megszerzésének megvannak a szabályai a vitézi rendben, a lovagi címnek a lovagrendekben. De ismétlem, nem holmi műkedvelő játék lovagrendeknél, csak a létező történelmi lovagrendeknél.

A gyakorlati hétköznapi életben nem ajánlott nemesi címek használata, csak nagyképűségre utalnak.

2012. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

3. válaszoló a kérdésedre válaszolva igen, találkoztam már Magyarországon gróffal! Az egyik magyar színház vezetője.

Minden válaszolótól, aki csak a hülyeségre volt képes kérdezném, hogy miért kell kifigurázni a kérdést? Nem használnám a nevemmel a címet, nem nagyképűsködni szeretnék vele, hanem csak magam miatt, mert büszke vagyok arra, hogy a dédapám olyan ember volt, amilyen és büszke vagyok a családfámra. Semmit nem akarok ezzel elérni, hogy engem most istenítsenek, vagy bármi más, én mindezt csak magam és a családom miatt akarom.


5. válaszoló: Engem mindenki kedves, normális embernek tart, soha nem ártottam senkinek, ezért nem is mondom ki, hogy mire gondolok, ha elolvasom a válaszod, de szerintem neked jobban elkellne ha tanulnál egy kis nemesi viselkedést, mert aki csak ilyen választ tud adni, az számomra egy rosszindulatú ember, és ez a többi gúnyos válaszadóra is értendő.


Aki normális választ tudott adni annak köszönöm.

2012. aug. 31. 11:06
 13/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: A címet a családom a címet az akkori uralkodótól, vagy a főispántól kapta, már pontosan nem tudom, és én azt a családnevet viselem.
2012. aug. 31. 11:08
 14/15 mustafa33 ***** válasza:

Tehát, ha azt a nevet viseled apád után, akkor nem kell a nemesi címet megszerezned. Te "de genere" gróf vagy. Vagyis születéseddel nyerted el a nemességet. Legyél büszke őseidre. De vigyázz, ne magadra! mert nem te szerezted, hanem ők. A nemesi származás és az arisztokráciába (fő nemességbe)tartozás, kötelezettségekkel jár. Ma ezeket nem törvény írja elő, de a "név kötelezz!" Jogokat nem említek, mert azok elvesztek, azok gyakorlásához olyan törvényrend kellene. A jogok közé tartozott a főnemesi címhez (gróf) a főrendiházi tagság vagyis a parlamenti felsőházi tagság (kvázi képviselői). Ez nem is létezik ma. Ha igényt tartasz a nemességedre, elsősorban kötelező az úriemberi viselkedés, a kifogástalan megjelenés (az adott környezetnek és helyzetnek megfelelő) a kifogástalan viselkedés, a kifogástalanul választékos (nem kényeskedő, öndícsérő és egyébb kivagyi vagy ellenkezőleg trágár és útszéli) beszéd. Szóval ehhez tartozik úriembernek (úrhölgynek)lenni a szó legjobb értelmében. Disztingváltan és nem nagyképüen.

keresd fel: [link]

2012. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Én büszke vagyok az őseimre, tudom, hogy megérdemelték ezt a címet, mert a családom mindi is becsületes volt és amit kapott azt elfogadta, de soha nem vett el olyat, ami nem az övé. Nem szeretnék dicsekedni ezzel, eddig sem tettem ezt, én összesen 2 embernek mondtam el, amióta tudom, ebben a 2 emberben megbízok teljesen és meg is kértem őket, hogy ne mondják senkinek. Én megpróbálok méltóan viselkedni ehhez, persze nem nézek le senkit, számmra mindenki egyenrangú, nem érzem többnek magam ettől, de a tudat, hogy nemes vagyok az bell büszkeséggel tölt el.

Köszönöm, hogy válaszoltál, örülök, hogy legalább kaptam normális választ is.

2012. szept. 11. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!