Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehet kezelni egy...

Hogyan lehet kezelni egy erőszakos, mindenbe beleavatkozó és néha rosszindulatú anyát? (Könyv vagy valami szakember? )

Figyelt kérdés

Elég rossz a helyzet. Erőszakosságtól sem riad vissza. Akárkivel ordít, ha kell. Az egész rokonság meghajlik előtte, mert félnek a veszekedéstől. Az apa egész nap dolgozik és már törődni sem akar a "problémával". Csak az számít neki, hogy ne legyen otthon. Az anya meg állandóan veszekszik az idősebb gyerekével. Teljesen az irányítása alá akarja vonni. Utánajár mindennek, kémkedik, mindent ellenőriz, átkutatja a cuccait. Az anya kedvelt fegyverei: ordítás, rokonok úszitása, ezzel való fenyegetés, másik szülő felhergelése, végső soron tettlegesség


Mindenbe bele akar szólni és a saját akaratát akarja rákényszeríteni mindenkire, főleg az idősebbik gyerekére.


Pedig egy rendes és jótanuló gyerekről van szó. Az anya mégis mindig mást lát benne. Teljesen megkeseríti az életét.


2012. szept. 25. 20:30
 1/9 A kérdező kommentje:
A gyerek felnőtt korú már
2012. szept. 25. 20:32
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Elköltözés, anyával szóba nem állás?
2012. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elköltözés anyagiak miatt nem megy és éppen egyetemre is jár. Beköltözésre nem adnak pénzt
2012. szept. 25. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Anyának egy nagy pofon, ha kimeri nyitni a száját akkor mégegy, az ilyenek használnak

Sajnos akinek jó gyereke van, a szülő ebben is megtalálja az okot hogy kötekedni lehessen

Hozzám miért nem került ilyen anya, biztos megadnám a jussát :)

20/F

2012. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Lehet,hogy beteg ez az anya. Túlságosan ideges, vagy félelmei vannak, stb. Bár nehéz lenne rávenni, hogy kezeltesse magát. Nyugtató teával lehetne valamit elérni. Vegyél a Herbáriában ORBÁNCFŰ (nép nevén: vidítófű)nevű teát, és "hívbd meg " teára. Vehetsze valami sütit is. Hpogy jobb íze legyen, vehetsz ogyanott bodzavirág teát. És egy kis méz is finom bele. És maga a teázás. Leülni, bezsélgetni... talán sikerül. Készítsd el, tálald szépen, kedvesen, pl. egy szülinap, vagy mikor ötöst hoztál (vagy hozott a valaki) vagy bármit ki lehet találni, hogy legyen ok ünnepelni. Ezt aztán egyre gyakoribbá kell tenni, pl. heti 2-3 alkalom.
2012. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Tudnátok még adni ilyen ötleteket?


Az a baj, hogy még egy jó darabig együtt kell élniük és addig valahogy kezelni kéne ezeket. Folyamatosan lépnek föl konfliktusok. A szülők között is. De a gyerekeknek valahogy kezelniük kéne ezt. És engem az érdekelne, hogy mit lehet ilyenkor tenni

2012. szept. 25. 22:04
 7/9 Sofiel ***** válasza:
56%

Valahogy ki kell jelölni a határokat, hogy meddig mehet el, és hol van a másik ember (felnőtt) szabadságköre, ahova nincs belépés, akár tetszik, akár nem. Szobaajtó zárása, telefon fel nem vétele, ha leskelődik, kémkedik, akkor nyilvános leleplezés... stb. De tisztán kell kommunikálni, meg kell mondani előre, hogy ezt nem teheti ezután, mert ilyen és ilyen következményei lesznek. És utána be kell tartani, szigorúan. Mindez normális esetben nem egy gyerek dolga lenne egy szülővel szemben, hanem pl. az apáé, mert egy gyerekre ez túl nagy terhet ró, nem az ő feladata hogy nevelje az anyját. Egy ilyen anya ugyanis valójában olyan, mint egy hisztis kisgyerek, aki azt hiszi, hogy neki mindent szabad, és addig ordít, üt-vág, fenygetőzik, amíg meg nem kapja amit akar. Ugyanazt az eszközt is kellene alkalmazni, vagyis egy jó nagy lavór hideg víz, amíg be nem fejezi, és ráébreszteni, hogy így nem lehet más emberekkel viselkedni. De ezt annak idején elmulasztották megtenni vele, és ez sajnos nem a gyerek dolga, hogy megtegye, és nem is tud változtatni egy felnőtt emberen, ha az nem tér jobb belátásra. Önmagát viszont joga van megvédeni a romboló hatásoktól. (De mindig csak védekezni, azt határozottan, de soha nem visszabántani.)


Könyv: Verena Kast: Mérgező szülők.

2012. szept. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos a jelenlegi szülők - korosztály, maga is nagyon durva helyzetekben nőtt fel. Reggelente szédükűlt rohanás a bölcsibe, anyuka odaadja a kisbabát pucérra vetkőztetve, a kisbaba üvölt, mert úgy érzi, eldobták, elhagyták, megszakadt az anyával a kapcsolat, elveszett, meghalt. Ez valójában így volt, és borzasztó volt minden reggel. Azóta felnőttek ezek a gyerekek, nem tudják, hogy kell bánni a gyerekkel, nem tudják, mire van neki szüksége, kényeztetésnek tartaja a kedvességet, és csak a durva szigort nevezi nevelésnek. Munkahely és otthon között ingázva loholni, bevásárolni, mindnet előteremteni és még a GYEREK! A gyerekkel is kell FOGLALKOZNI! DE MIKOR??! Nincs rá idő.

Csak érzékeltetni próbáltam az idegbajos környezetet, amiben felnőtt egy korosztály. (vagy több) Ne tudják, mi a szeretet. Nem értik, hogyan kellene kedvesnek lenni, éás mi lenne annak az értekme. Tehát aki most gyermek és képes rá, legyen együttérző, megértő, és jóindulatulag tanítgassa a szüleit, mutasson nekik példát , és tanítsa meg a módját, hopgy hogyan kell kifejezni a szeretetet.

2012. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

basszus,ez mintha rólam szólna, mint nagyobbik "gyerek",aki azóta már felnőtt. és a helyzet egyre rosszabb lett nálunk idővel. én konkrétan nemrégen borultam ki több mint 35 évesen, mert már tarthatatlan ez az állapot. az apám ivásba menekült már, mert ezt képtelen elviselni nap mint nap és mondhatni úgy is,hogy teljesen megértem. inkább azt nem értettem,hogy ezt miért hagyta idáig. egy ilyen erőszakos anya soha nem fogja beismerni, hogy ő bármiben is hibás, mert nem látja a fától az erdőt. és irtó nehéz,tőlem rengeteg energiát elszívott. gyakorlatilag a családtól nyeri az energiát, és próbálja kisajtolni a szeretetet... én pont olvastam a Mérgező szülők c. könyvet, és mivel anyám is állandóan kutakodott a szobámban,észrevette, majd egy alkalmas pillanatban a fejemhez vágta, hogy biztos sok baromságot ebből a könyvből szedek. eszméletlen a rosszindulat az ilyen emberekben, számomra felfoghatatlan. én is mindig jó tanuló voltam, szorgalmas, sőt,tulajdonképp folyton jónak kellett lennem. sohasem élhettem meg az igazi érzéseim,így aztán teljesen magamba fordultam.:/

tényleg csak a határok kijelölése tud valamit érni, illetve a tisztes távolságtartás.

2015. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!