Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Petro milyen nemzetiségű név?

A Petro milyen nemzetiségű név?

Figyelt kérdés

2012. okt. 5. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Petro a vezeték neve az osztálytársamnak. :-D
2012. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Mivel hasonlít a Pedrora ami olasz eredetű szerintem ez is olasz
2012. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szláv (azon belül szlovák) lehet, a Petrovicsból, ami azt jelenti, hogy Péter fia. Petőfi apja is Petrovics volt, ebből ő magyarosította a nevét Petőfire, amelynek ugyanez a jelentése. (Tehát Pető/Péter fia.)

A -vics, "fia" végződést levégva marad a Petro. (Vagyis Péter.) Én így tudom.

Második válaszoló, olaszban csak Pietro van, Pedro a spanyolban és portugálban. De ezek is a Péter név megfelelői, amely pedig bibliai eredetű, jelentése: kőszikla.

2012. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
14%
Bár érdemlegeset nem tudok hozzá fűzni, nekem is a Pedro jutott először eszembe róla, ami SPANYOL eredetű.
2012. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Petro meg Pavlo szláv nevekben a leggyakoribb.
2012. okt. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Szláv eredetű családnév volt valamikor. Ahogy a Stankovic-ból (Sztankovics) lett Sztankó sok családnál, úgy lett a Petrovic-ból Petro/Petró.
2012. okt. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mustafa33 ***** válasza:
Most légyszi magyarázd meg miért volt számodra sértő az, hogy a ruszinoknál a Pétert Petronak mondják? Vagy valami másért vétetted le a választ? Ez tény, nem kitalálás. Vagy a ruszin azaz kisorosz vagy másképen rutén az derogál, az nem olyan nemzet mint más? Netán szerinted alacsonyabbrendű? Mert ha igen, akkor az is válasz lesz ha ezt is levéteted.
2012. okt. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
Elnézést az elöbbiért, én tévedtem, nem volt levéve a válasz, csak ugyan ezt a kérdést kétszer tetted fel és én a másikra válaszoltam, ahol ott is van. Még egyszer bocsánatot kérek.
2012. okt. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 7. 08:55
 10/11 anonim válasza:
48%
Etruszk.Jelentése kőszikla.Valószínű, hogy beolvadtak a szlávokba és innen ered pl: a Petrovics.A szláv területekre költözhetett a legtöbb etruszk.
2012. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!