Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudnám felkutatni a...

Hogyan tudnám felkutatni a családfámat?

Figyelt kérdés
Régóta nagyon érdekel ez az egész dolog,de nem tudom hogyan kezdjek hozzá!Hová menjek kérdezősködni,vagy egyáltalán kit kérdezzek? 21/N

2012. okt. 17. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A helyi levéltárba.
2012. okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy anyum nem idevalósi,és apum sem.
2012. okt. 17. 22:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Családi fényképek alapján, levéltárak alapján, anyakönyvek alapján, templomok bejegyzései alapján, de főleg az internet, azon belül pl. a Facebook nagy segítség! A mi családunk már több országra nézve kibontakozott, a Facebook-on vagy 50 rokont gyűjtöttünk össze zárt csoportban, a többség sohasem ismerte egymást.
2012. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Esősorban letöltenék egy családfa kutató progit.

PL. My herytage. Feltölteném az ismert adataimat. Ennek van olyan lehetősége, hogy kiszalad a netre és keres azonosságokat. Kibővíteném levéltári adatokkal, esetleg szülőfalu templomában, Önkormányzatánál keresgélnék anyagot.

Valószínű, a netről is érkezhetnek adatok, ha van rokonságban számítógép és esetleg regisztrálnak valahol, ez a progi rákeres.

2012. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
AZ a baj,hogy nem tudom,hogy induljak neki!A facebookon valószínűtlennek tartom,hogy visszamehetek az időben.
2012. okt. 17. 22:44
 6/14 A kérdező kommentje:
Pont most néztem ezt a programot!Kipróbáltam,de semmit sem talált.Vagy csak én használom rosszul...:)
2012. okt. 17. 22:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Valahol van egy blog, ahol azt hiszem az 1850 évek előtti templomi bejegyzések egy része található. Ha megtalálom, belinkelem. Addig meg nagyrészt tudhatják a szülők is. De bemész ahelyi plébániára, és érdeklődsz. (nem ahol most laktok, hanem anyud és apud születési helyén) Azt hiszem, pár ezer forintot kérhetnek. De pl a levéltárak mindenki számára elérhetők, és ingyenesek. Ott is édemes kereskedni. Csak rengeteg időbe kerül. Ha van időd, kezdj bele. Én nem mertem, mert sem pénzem nincs ide-oda járkálni, sem időm, hogy órákat kutakodjak.
2012. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Hétvégeken van időm,meg néha ha van kis szabadidőm ,szeretem lekötni magam.Merész vállalkozás,de megpróbálom.Anyum egy közeli kisvárosban született,úgyhogy nagyjából tudom merre induljak el,apum részéről lesz az érdekes.Úgy tudjuk vannak osztrák és német őseink.Déd-nagyapám Ferenc József császár testőre volt!Hihetetlen,de vannak fotográfiák is!
2012. okt. 17. 23:08
 9/14 A kérdező kommentje:

[link]


Itt vannak érdekes adatok!Lehet keresgélni!

2012. okt. 17. 23:09
 10/14 anonim ***** válasza:

A familysearch tök jó oldal, csak sajnos nem minden anyakönyv van még fenn.


Az országos levéltárban megvan az összes anyakönyv másolata mikrofilmen, csak ehhez Pesten kell lenni. Elindulni így lehet: veszed azt a legrégebben élt felmenődet, akinek még tudod a nevét, születési idejét és helyét, aztán kikéred annak a településnek az anyakönyveit és megnézed benne. Az anyakönyvön rajta van a szülei neve és életkora, ebből már elindulhatsz visszafelé megkeresni az ő dokumentumaikat is. Én jelenleg a familysearchön csinálom ezt, de amit meg tudtam nézni, az már majdnem mind megvan, most már el kell mennem a levéltárba :) A házassági anyakönyvön is rajta van a szülei neve, a halottin is egy csomó adat.


Ja, a születésik 90 évre titkosítva vannak, tehát nem árt régebben élt rokonnal kezdeni. A házassági asszem 60, a halotti 30 év után lesz kereshető. De leszármazottnak kiadják, csak azt már nem tudom, hol lehet kérni.

2012. okt. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!