Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehet magyar családfáka...

Hogyan lehet magyar családfákat kutatni elektronikus úton?

Figyelt kérdés
Én főleg a ma már nem Magyarországhoz tartozó területeket elsősorban Újvidék és Belgrád közötti területet szeretném kutatni 1925-től visszafelé! Ha valaki tud segíteni kérem írjon vagy ha ennek a területnek a családfa kutatásával foglalkozik akkor különösen. Köszönöm előre is a válaszokat!

#Újvidék #elektronikus családfakutatás
2012. okt. 28. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Hogyan gondolod hogy mindenkinek a neve meg az adatai fenn vannak az interneten? Miért lenne fenn? És kik tették volna fel?
2012. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából van ilyen oldal, csak azon nincsenek meg az elszakított területek adatai!

[link]

2012. okt. 28. 22:46
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Elektronikor úton nem hinném , hogy ezt megtudod . Ezt neked kell levéltárakban kikeresgélned .
2012. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
84%
www.radixforum.com
2012. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, de az én rokonaim nincsenek ott fent! Sajnos! :(
2012. okt. 28. 22:50
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Köszi, kérdező! Nagyon jó, amit linkeltél. De sajnos nem tudok segíteni. Próbálkozz személyesen a Levéltárban.
2012. okt. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szíves! Kár, hogy nem tudtok segíteni! :(
2012. okt. 29. 07:47
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Interneten sajnos semmi esély rá...

Levéltár!

Vagy attól függőleg mennyi pénzt szánsz rá, vannak családfakutatók is :)

2012. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy részben tudok segíteni. :)


Én ezen az oldalon találtam rá a felmenőimre: [link]


A Kalocsai Főegyházmegyéhez nagyon sok település tartozott régen. Még nem teljes az adatbázis, de már így is rengeteg anyakönyv felkerült, többek között Újvidéké is. :)

Kutatható: egybekeltek 1826-1922, kereszteltek 1826-1922, meghaltak 1826-1922, bérmáltak 1763-1906.

Szóval lehet szemezgetni...:)


Ezen az oldalon tudsz regisztrálni: [link] ?q=oldal/regisztracio


Fizetős, mint láthatod, de ha levéltárakban, plébániákon akarsz keresgélni, akkor utazgatni kellene, így ennél sokkal többet fizetnél.


Ezen az oldalon láthatod, hogy melyik településeknek vannak fent az anyakönyvei: [link] ?q=oldal/feldolgozottsag-attekinto-tablazat


Ezt a táblázatot egyébként le is tudod tölteni. (A táblázat feletti szövegben van egy link.)


Ha kérdésed van, írj nyugodtan, én már jól kiismertem az oldalt. :)

2012. okt. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez tök jó, más egyházmegyéknek nincs ilyen?
2012. okt. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!