Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki számít egyenes ágbeli...

Ki számít egyenes ágbeli rokonnak?

Figyelt kérdés
REndkívüli szabadságot igényelnék a nagyapám temetésére,meg néztem egyenes ágbeli rokonnak jár.Remélem igénybe tudom venni.
2012. nov. 7. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyenes ági rokon az, akitől közvetlen származol, közvetlen vérségi rokon. Tehát előre nézve: gyerek, unoka, stb. visszafelé meg: szülő, nagyszülő, dédszülő stb.

Úgyhogy mehetsz.

Egyébként meg részvétem.

2012. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Kik az én rokonaim? (Rokonság)


Megkülönböztetünk egyensági és oldalági rokonokat. Egyenesági a rokonság azok között, akik közül az egyik a másiktól származik, oldalági rokonok azok, akiknek legalább egy közös felmenő rokonuk van, ők maguk azonban egyeneságon nem rokonok. A rokonságot megalapíthatja tehát a vér szerinti leszármazás biológiai ténye, ezen kívül az örökbefogadás és a hatóságilag jóváhagyott jognyilatkozat (apaság elismerése) is.


A sógorságot a magyar családi jog gyakorlata nem sorolja a rokoni kapcsolatok közé. Sógorságnak nevezzük azt a rokoni kapcsolatot, amelyben a házastárs házastársának rokonaival kerül családi kapcsolatba.


Kik a közeli hozzátartozóim? (Közeli hozzátartozók)


Közeli hozzátartozónak számít: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér; hozzátartozó továbbá: az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a jegyes, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa.


vagyis dédszülő nagyszülő szülő gyermek unoka

2012. nov. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
De szép dolog is a szeretet!
2012. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Egyenes ágbeli rokon a felmenő és a leszármazó.

Ergo a nagypapád az, igen.

(Oldalági a testvér pl.)

2012. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Gyerek, szülő, unoka, nagyszülő, és így tovább.

Szóval a nagypapa egyeneságbeli rokon, igen.

Részvétem Neked! Milyen közel állt Hozzád?

2012. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%
Ja, csak az egyenesági rokon sem mindig az. Mármint én mikor örököltem az egyik felmenőmtől, tehát egyeneságon, az az illetékfizetésnél mégsem számított, mert ott oldalágként kezelték, hogy fizessek illetéket. De egyébként igazuk van a többieknek, elvileg a leszármazott és a felmenő számít annak. Tehát a testvér, vagy a nagybácsi már nem.
2012. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Ilyen nincsen, illetékfizetésnél is ugyanaz az egyenes ági, aki máshol is.

Ennek nézz utána még egyszer: vagy rosszul emlékszel, vagy hibás volt az illeték-kiszabás, ilyen esetben fellebbezni kellett volna.


Ügyvédjelölt


UI.: már megint, miért van minden helyes válasz lepontozva??

2012. nov. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a nagymamamámat búcsúsztattam ebben az évben:( 2 napot vehetsz ki az általad megjelölt időpontban.
2012. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!