Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan találjam meg a nagypapá...

Hogyan találjam meg a nagypapám eltűnt testvérét?

Figyelt kérdés
Meg szeretném találni a nagypapám legkisebb testvérét, akit 14 évesen a II. világháborúban szovjetek elvittek. Nagypapám már nem él, de haláláig állandóan mondogatta ezt az eltűnt testvéréről. Nem találtam semmit az interneten, sem a foglyok honlapján. Mit kell tennem, hogy nagypapám kívánságát megvalósítsam?
2009. aug. 18. 15:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Plusz van fényképem is róla!
2009. aug. 18. 15:15
 2/11 anonim ***** válasza:
háát ha 14 éves korában elvitték, akkor neharagudj de azt kell mondanom hogy nem biztos hogy meg fogod találni, sőt, lehet hogy már szegény nem is él :S esetleg vmi magánnyomozó? habár nem tudom hogy mennyire hasznos :S
2009. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Vöröskeresztnél próbálkoztál már?

Vagy Magyar Hadifoglyok Szövetsége?

Mindkettőnek elég nagy nyilvántartása van.

2009. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pár évvel ezelőtt egyszer próbálkoztam Vöröskeresztnél (ott kitöltöttem egy papírt), semmit nem csináltak. Hamarosan próbálkozni fogok a Hadifoglyok Szövetségénél.

Nincs valami más megoldás?

2009. aug. 18. 17:37
 5/11 A kérdező kommentje:
Google-ben nem találtam a Magyar Hadifoglyok Szövetségét.
2009. aug. 18. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Népességnyilvántartó,vagy fővárosi önkormányzatnál kérjél informáciot.
2009. aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]

Itt próbáltad? Én ezen a honlapon találtam meg az egyik rokonomat

2009. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találtam www.hadifogoly.hu-n. Hiszen 14 éves diák volt, amikor elvitték.
2009. aug. 22. 16:12
 9/11 A kérdező kommentje:
Ráday Árpádnak hívták.
2009. aug. 22. 16:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha kutatsz, ne csak az y-t vedd figyelembe, az i-re végződőre is, ill. az ékezetekre(elhagyás) is térj ki. Őseim hivatalos iratai közt különböző formákat találtam. Jankovics, Jankovich, Jankovits. S ez egy személyre vonatkozott.
2009. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!