Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki számít már "távoli" rokonnak?

Ki számít már "távoli" rokonnak?

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 16:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem rokonsági fokhoz kötném, hanem ahhoz, hogy kivel mennyit találkozunk, mennyire tartjuk vagy nem tartjuk a kapcsolatot. Nekem az apukám első unokatestvéreinek családja (nekem már elég távoli rokon a tipikus értelemben) nagyon közelinek számít, mivel szinte napi kapcsolatban vagyunk.

Van viszont olyan első unokatesóm, akivel kb. fél évente egyszer beszélünk, ő ezért nekem "távolibb".


Persze nem mindegy, hogy milyen szempontból kérdezed, mert ha pl. a jogi "közeli hozzátartozó" kategória érdekel, akkor az megint más.

2012. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Igen "a jogi "közeli hozzátartozó" kategória érdekel"!:)


Például nekem is van olyan másod unokatesóm,akivel közelebbi a "viszonyom" mint az elsővel. De nagymamám(apai) nővérét is sokkal jobban szerettem(fél éve halt meg 92évesen) mint anyám testvéreit.

2012. dec. 18. 17:23
 13/27 anonim ***** válasza:
Jogilag csak szülő, gyerek, testvér számít közeli hozzátartozónak.
2012. dec. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Jogilag a Ptk. 685. § b; pontja határozza meg, ki számít közeli hozzátartozónak:

"b) közeli hozzátartozók: a házastárs, a bejegyzett élettárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér, hozzátartozó továbbá: az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, bejegyzett élettársa, a jegyes, a házastárs, a bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa, bejegyzett élettársa".

2012. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
A szüleid kereszt gyerekének a gyereke.PL: aki kb ilyen távoli ágazaton van.
2012. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
Közelinek számít a rokon, ha van közös dédszülő. Pl. második unokatestvér.
2012. dec. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Reedge válasza:
Én a "közös ős" alapján szabom meg, hogy milyen távoli egy rokonom. Pl. a közös nagyszülő esetén (mivel nagyszüleim, szüleim és az én generációm életben átfedik egymást) közeli rokonokra gondolok. Még a közös déd-nagyszülő esetén is, mert nekem pl. van olyan dédszülőm, akire életében emlékszem. A távoli rokonság nálam ott kezdődik, ahol olyan generációs különbségek vannak, mely csak családfa-kutatással lenne kideríthető. Pl. az üknagyszüleimet soha nem ismertem, mert még a 19. században születtek, és mikor én születtem, már rég nem éltek, így azt a generációt számomra teljes homály fedi, még a nagyszülők sem tudják megmondani, hogy pl. üknagyanyámnak hány testvére volt... Viszont a nagyszülők testvéreinek leszármazottait szegről-végről ismerem, így őket még közeli rokonnak tartom.
2012. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó logikus amit írsz,de én például 1dédszülőmet sem ismertem! 1már akkor meghalt amikor a most 86éves nagymamám még csak 3éves volt. Neki az apja 1883-ban született. Késői gyerek volta mamám,és volt sok testvére akik már piciként meghaltak. Csak 3lány maradt életben és köztük mamám volt a legfiatalabb. Az egyik nővére akkor halt meg amikor én 1éves voltam,a másik fél éve. Nekik nem születtek gyerekei.


Van olyan másod unokatestvérem akivel az egész általános sulit egy osztályba jártuk ki,de olyanok voltunk mint az idegenek még csak nem is barátkoztunk,mert a szüleink sem tartották a kapcsolatot.

2012. dec. 20. 12:36
 19/27 Reedge válasza:
Én úgy értem a dolgot, hogy számomra közeli rokonnak számít a második unokatestvér és annak szülei és nagyszülei (a dédszülők közösek, így akár a második unokatestvér lehetne "dédunokatestvér" is), csak levezettem a gondolatmenetet. Itt az én esetemben még lehetséges az élet-beli generációs átfedés (függetlenül attól, hogy mondjuk valamelyik dédszülő pl. 45 évesen balesetben elhunyt, mert ha megéri a 80-90 éves kort, még ismerhetne engem is). A biológiailag távoli rokonság az abszolút letűnt generációs közös felmenőktől kezdődik.
2012. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Értelek,és teljesen logikusan gondolkodsz!:)


Azért engem elszomorít,hogy a dédszüleimet homály fedi.:( Már az is fura hogy az előbbi dédapám 96éves lett volna ha megéli amikor születek..........:(

2012. dec. 20. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!