Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Külföldi állampolgárként...

Külföldi állampolgárként dolgozok Magyarországon. Külföldön váltunk el második nejemtől, akitől 3 gyerekünk van. Szeretnék lemondani mindhárom gyerekemről, mivel volt nejem folyamatosan kihasznált anyagilag és nem akar leállni. Van ennek akadálya?

Figyelt kérdés
Válás után, még külföldön semmit nem hoztam el a nevemen levő lakásból a gyerekek végett, később, mivel nem tudtam fizetni a megszabott gyerektartást, rendőrségre hivatott és utána a gyerektartás elmaradása kiegyenlitésére rá irattam a lakást.Ezt a lakást hitelből vettem és az 5 éves futamidő 3. évében adta be a válópert, mondván, neki nincs köze az én hitelemhez. Akkor a maradék 2 évet nyugdijas szüleim fizették ki, a lakásból semmit nem láttam. Később eladta és szintén a segitségemmel kiköltözött Magyarországra(akkor én már itt dolgoztam, de mai napig sincs magyar állampolgárságom)...segélyekből élt 1 évet és közbe én fizettem rendszeresen a külföldön megszabott tartásdijat.Most lett valamilyen munkahelye és a múlt nyáron nem volt hajlandó hivatalosan megegyezni egy magasabb gyerektartési dijban, hanem most biróságra ment és még többet követel. A gyerekeket nem látogattam mert mindig csak anyagi dolgokkal támadott és elegem volt.Most hogy tovább támad, már nem birják az idegeim, inkább lemondok a gyerekekről is csak békében hagyjon. Kérdés hogy milyen esetben fogadja el a biróság az apaságról való lemondás nyilatkozatát.Konkrét választ szeretnék, mivel ezúttal az érzelmi zsarolás áldozatának érzem magam, különben nem tennék ilyet, hisz eddig is fizettem a gyerektartást a lakás átiratása után.Kérem hogy racionálisan kezeljék a válaszadást, nincs szükség negativ véleményekre!
2013. jan. 25. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Külföldi állampolgárok vagytok, ott házasodtatok, ott váltatok, az ottani jogszabályok vonatkoznak rátok. Magyar bíróság az esetetekben nem fog dönteni. A hazátokban érdeklődj a lehetőségeid iránt.

Azért egy negatív vélemény csak kikívánkozik belőlem: nincs elfogadható indok arra, hogy nem látogatod a gyerekeidet.

2013. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Külföldön (legalább is Európában) sem lehetséges, hogy lemoindj a gyerekeidröl olyan értelemben, hogy nem fizeted utánuk a megitélt gyerektartást. Kapcsolatot tartani nem vagy köteles, fizetni viszont igen, söt ha meghalsz, akkor a gyerekek örökölnek is utánad, akár tetszik neked, akár sem.


Az egyetlen eset, amikor mentesülhetnél a fizetési kötelezettség alól, ha valaki (az anya új férje) örökbefogadja a gyerekeket, de az örökség még ekkor is jár nekik.


A gyerektartási dijat a te fizetésed alapján itélik meg (ez változó lehet, hogy melyik országban mennyi amegszokott), és nem a feleség elképzelései a mérvadóak.


De ha megirod, hogy melyik országról van szó, akkor pontosabb választ kaphatsz.

2013. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Amennyiben bizonyítani tudod az elmontakat, hogy a gyerekek javára lemondtál a közös lakásotokról amelyet végűl a szüleid segítségével fizettél ki, (tanúk, okmányok stb) Európában bármelyik bíróság figyelembe veszi ezt a szép gesztust, viszont, a jelenlegi, bejelentett fizetésed Max. 33%-kát ítélhetik gyerektartásként a volt feleségednek!
2013. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szegény gyerekek.


nem láttad, hogy milyen nőnek csinálsz hármat?

egy után meg kellett volna állni :s

2013. szept. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!