Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha az igazi nagymamám egy...

J0c1 kérdése:

Ha az igazi nagymamám egy testvérpártól született az jelenthet problémát számomra gyereknemzés terén?

Figyelt kérdés

Gondolok itt vérfertőzésre stb, ami miatt az én gyerekemnek bármiféle problémája lehetne. Remélem nem nagyon kell részleteznem, mert így is elég kínos.

A felesleges kommenteket mellőzzétek, köszi!


2013. ápr. 6. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, de egyáltalán nem biztos.
2013. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
ha ez a kérdés nem FAKE, akkor itt nagy baj van
2013. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Erről inkább egy genetikus véleményét kellene kikérni, nem pedig itt a GYK-en a "nép" szavárva hallgatni.


Amúgy egyáltalán ne érezd kínosnak, hiszem tőled függetlenül történt minden, jópár évvel ezelőtt.

2013. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva nem állok úgy anyagilag, hogy bármilyen szakembert meg tudjak fizetni, akit erről megkérdeznék, ezért érdekelt, hogy itt ki mit mond erről.
2013. ápr. 6. 11:08
 5/15 A kérdező kommentje:
A baj itt az, hogy aki ezt meghallja nem úgy fog hozzáállni, hogy nem én tehetek róla, hanem hogy ez hű de undorító, és nem mintha nem lenne igaza, mert én is teljes mértékben egyetértek, de mégis az én szemembe mondja bele azzal az utálattal, és nem azéba, aki megérdemelné, csak már x éve halott.
2013. ápr. 6. 11:14
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg próbálj meg valami ingyenes/EÜ biztosító kontójára igénybe vehető vizsgálatot keresni (háziorvos remélhetőleg fog tudni segíteni), mert így látatlanban ezt élő ember nem fogja tudni megmondani neked, csak hasból valószínűségeket tud mondani, azzal meg nem mész semmire.
2013. ápr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A nagyi utána vérrokontól esett teherbe? A másik szülődnél nem volt vérfertőzés? Két nem válasz esetén nagyobb az esélye a rendellenességeknek, de azért nem kell hatalmas veszélyre gondolni, még így is egész alacsony. Feltéve persze, hogy nem volt nálatok rendellenesség, ha a vérfertőző ág egészséges volt, akkor valószínűleg a gyerekeid nem lesznek sérültek.


Egyébként tuti a vérfertőzés, édestestvérség?

2013. ápr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az igazi nagymamám már nem vérrokontól esett teherbe, és egyedül az ő "szülei" voltak testvérek.
2013. ápr. 6. 15:04
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kicsi az esélye (szinte semmi),hogy ebből kifolyólag legyen a gyermekednek valami baja. Persze ha a nagyi szülein kívül nem volt vérfertőzés, vagy családon belüli házasság.
2013. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyors rákerestem és van ingyenes tb-re történő genetikai tanácsadás, amire nőgyógyász rendelhet be. Szóval beszéld meg a nőgyógyászoddal, amúgy is el kéne neki mondanod, ha teherbe esnél. Amúgy én más okból voltam magánklinikán tanácsadáson és ott 15ezer Forint volt. Ha ez is sok nektek, akkor viszont szerintem mindenképp gyűjtsetek még egy kicsit a gyerekvállalásra, mert pl. csak egy terhes vitamin 6-7 ezer Ft. (Ezt nem rosszindulatból mondtam, csak hogy kb. képben legyél az árakkal. Mi egy csomó mindent örököltünk, mégis rengeteget kellett költeni a babára.) Drukkolok, hogy minden rendben legyen!
2013. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!