Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi a teendő, hogyan tovább?...

Mi a teendő, hogyan tovább? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Családfámat kutatom (még az elején vagyok), és a következő lenne a kérdésem:

Csak plébánián lehet anyakönyvi kivonatokhoz hozzájutni levéltárakon kívül?

Úgy tudom, hogy apámat megkeresztelték, viszont ő megrögzött ateista. Engem ezen (és még néhány) okból már meg sem kereszteltek. Ezek szerint nekem hol maradt "nyomom" a születésemről?

És mi a teendőm, ha pl. valamelyik ősömet nem keresztelték meg, és nincs nyoma semmilyen plébánián? Akkor hogyan tovább, hol bukkanhatnék a létezésének nyomára?



2013. ápr. 9. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyakonyvi hivatalban minden szuletesi anyakonyvi kivonat megvan. Plébánián csak a keresztlevelek- annak, aki meg van keresztelve....
2013. ápr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már régóta kötelezö a polgári anyakönyvezés, az egyházitól függetlenül. Az anyakönyvi hivatalokban lehet kerestetni a születési anyakönyveket.
2013. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló:


A polgári anyakönyvezés 1894-től kötelező Magyarországon az a nagyszülők a II. világháború idején születtek 1 maximum 2 generáció lefelé azt megelőzően pedig nem volt polgári anyakönyvezés, tehát a véleményem szerint csak az egyházi anyakönyvekben lehet megtalálni az ősöket 1894 előtt.


De természetesen lehet, hogy én nem tudok valamiről, viszont akkor szeretnék is felvilágosítást kérni.


[link]

2013. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Engem ezen (és még néhány) okból már meg sem kereszteltek. Ezek szerint nekem hol maradt "nyomom" a születésemről? "


Harmas, a kerdezo nagy esellyel nem 1894 elott szuletett... ha megis, gratulalok neki a szep korhoz :D

2013. ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az, hogy engem meg sem kereszteltek, csak egy példa volt... Hogy ilyenkor nekem hol van nyilvántartott anyakönyvi kivonatom? És mi van, ha az éppen keresett felmenőm valamelyike nem lett megkeresztelve, róla hol találok adatokat?
2013. ápr. 9. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es válaszoló! Ajánlom figyelmedbe a válaszom még egy párszori elolvasását és értelmezését! Én a kérdező nagyszüleiről beszéltem és azoktól leszámított 2 generációról! :D


Üdv: 2-es válaszoló!

2013. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A polgári anyakönyvezés ELÖTT mindenkit megkereszteltek, mert anélkül nem volt "ember", olyan nem volt, hogy valaki nem kereszteli meg a gyereket.

Még ezelött 100 évvel is nem igen volt olyan, aki nem volt valamelyik egyháznál regisztrálva.

2013. ápr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!