Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Forrong bennem a düh! Miért...

Forrong bennem a düh! Miért tették ezt magukkal a nagyszüleim? (nagymamám)

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni:

Nagyszüleimről van szó,főleg a nagymamámról.A fő tény,hogy eddig akármilyen betegsége volt vagy neki vagy a férjének (papám),mindig későn mentek orvoshoz valamiért,halogatták.Mamámat ebből kifolyólag öt éve rosszindulatú bélrákból mentették meg,amit hősiesen kibírt,gyakorlatilag túlélte.Közvetlenül a szülése után volt egy trombózisa,azzal is elvolt valahogy,ennek már jó 47 éve.A papám túlélt egy szívinfarktus és műlábbal él vagy három éve,de ha nem későn ment volna el,meg lehetett volna menteni a lábát.De most nem ez a lényeg.


A mamám egész öt éve jól elvolt,amikor Húsvét környékén elkezdett hányni,de pontosan nem tudom,mert annyit nem találkoztam vele.Arra gyanakodtak,hogy valami vírus,dokihoz nem mentek.Elmúlik magától....de nem múlt el.A mamám rosszabbul lett:nem evett,hányt,a végére már zavarta a fény,nyomta az ágyat.


Hétfőn hajnalban megcsörrent a telefon,hogy rosszul van.Bevitte a mentő.Stoke,a bal fele lebénult,nem beszél,nem eszik,altatják,az intenzíven van.Szemét nem nyitja,csak néha tátog és nyögve próbál valamit mondani,mutogat.Az orvos nem bíztat semmi jóval,nagyon rosszul van,én is láttam...


Most mindenki sopánkodik,hogy jaj,meg fog halni,amikez bellom őszintén,szerintem közel áll.Nagyon szomorú vagyok,szeretem nagyon,ő nevelt fel félig-meddig,csupaszív-szeretet asszony (volt),de olyan már sosem lesz.Kértem anyát,meg a papát,hogy vigyék orvoshoz,de nem tették.Ezért jutott ide,ahová.Sejtettem,hogy baj van,hiszen ilyen irányba készülök tovább (még nem járok egyetemre).


Miért? Ezt valahogy nem tudom megbocsátani nekik...



2013. ápr. 16. 22:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%

"csupasziv- szeretet asszony volt, de olyan mar sosem lesz" , ja, elromlott nem?

Ha nem is lesz olyan neked akkor is nagymamád marad

2013. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen,csak nem fog tudni beszélni...csak annyi.Mármint úgy értettem,nem lesz olyan,amilyen régen volt,soha többé,ha túl is éli.Amire igen kicsi az esély,az orvos szerint is.Persze,tudom,a remél hal meg utoljára...
2013. ápr. 16. 22:18
 3/21 A kérdező kommentje:

De miért nem lehetett elvinni? A sorstól nem ezt érdemelte volna!!

Nem egy olyan dolog,hogy bumm összeesik és vége,na azzal nem lehet mit kezdeni.De hogy valaki már hete óta rosszl van??

És paraszt válaszolók kíméljenek meg,ha lehet!

2013. ápr. 16. 22:21
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, hány éves vagy de lehet már rég tudták, hogy eljön ez az idő csak előtted titkolták. Amíg iskolában voltál simán elmehetek orvoshoz amit nem mondtak el neked.

Attól pedig, hogy beteg ugyan úgy a nagyid, mint egészségesen.

2013. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
19 vagyok...na ja tudták előre,hát igen mint mindent.Nem jellemző a titkolózás.Időben még gyógyszer segíthetett volna rajta.Nem vagyok már kisgyerek!
2013. ápr. 16. 22:30
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Az idősek sajnos túl önfejűek. Nem tudják elfogadni azt sokan, hogy de igen, ők sajnos betegek. Próbálják magunkban elfojtani. Tatám se menne el sose orvoshoz ha anyukám meg apukám nem "ráncigálnák" el, mert sajnos az ő egészségével is vannak gondok, de gyógyszerrel karbantartható. Nagyon sajnálom mamádat! :(
2013. ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
12%

1.

nem lehet mindenkin segíteni, vannak olyan esetek, mikor nincs mentség

nemhogy örülnél, hogy ennyi esélyt kaptak az élettől, és eddig mellettetek lehettek

ez nem adatik meg mindenkinek

2.

ez a "neheztelősdi" gyerekes butaság, már bocsi

nem pukkadnod emg durciznod kéne, hanem magadba szállni kicsit, és búcsúzni, amíg még megteheted

2013. ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
4-es túl naív.Tudták,csak éppen nem foglalkoztak vele,ennyi a történet.Megterhelő lett volna a dokihoz hurcibálás,és egyebek.
2013. ápr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
nem tudom az en csaladom is ezt csinalja. sose mennek orvoshoz csak ha mar TENYLEG kibirhatatlan fajdalom van vagy tenyleg nagy baj van.
2013. ápr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Az ő választása az, hogy nem megy orvoshoz, amit tiszteletben kell tartani. Igenis fogadd el, hogy így döntött. Nem lehetsz mérges rá.


Lehet, hogy úgy volt vele, hogy él ameddig él így ahogy van, de általában akit kórházban elkezdenek kezelni, annak csak a szenvedéseit nyújták el hosszú-hosszú évekre is akár.

Lehet, hogy elég sokat látott már ahhoz a mamád, hogy ezt a maga testéről el tudja dönteni, hogy mit akar vele kezdeni, és kit és mikor enged a testéhez nyúlni. Ő úgy döntött, hogy nem kér az orvoslásból.


Az ember pedig sajnos nem él örökké, egyszer mindenkinek meg kell halni. Valószínűleg a mamád is tisztában volt ezzel, és ennek tudatában döntött úgy, hogy inkább nem megy orvoshoz, ha csak teheti.

2013. ápr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!