Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi volt a dédszüleitek foglalk...

Mi volt a dédszüleitek foglalkozása?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 08:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
46%
Hát mi, szerinted? Kapáltak a földön meg állatot tartottak. Ritka a kivétel.
2009. okt. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
84%

dedi: udulot vezetett

dedi papa: busz vezeto utana taxis

2009. okt. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Egyik dédpapám valami folyót szabályozott, miután meghalt, a dédnagymamám egy gyárban dolgozott irodában. A másik dédpapám vízvezeték-szerelő volt. Hogy a felesége mit csinált, nem tudom, pedig őt ismertem is.


Azért ez már nem a középkor, a huszadik század eleje-közepe, nem kapált mindenki a földeken.

2009. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszi.Csak kíváncsi voltam.
2009. okt. 11. 09:16
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Az én anyai ági dédszüleim még kapáltak a földeken. Kulákok voltak, gazdag parasztok, Rákosiék el is vették mindenüket, földönfutót csináltak belőlük. Apai ági dédszüleimről tudom, hogy az egyik dédapám első világháborút megjárt veterán katona volt, a felesége háztartásbeli, a másik dédszülők meg hegyi pásztorok voltak a Kárpátokban.
2009. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Déd mamák mindegyike háztartásbeli volt. A déd papák közül az egyik a vastón volt fékező, a másik szintén a vasútón volt pályamunkás.

Emelet sokat dolgoztak a földeken, hajnaltól estig.

2009. okt. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
Cipőgyáros volt, hadseregszállító. De mindenét elkártyázta 36 éves korára és gyanús körülmények között /állítólag tüdőbajban, vagy szifiliszben/ halt meg. Halála okát homály fedi.
2009. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%

mindkét dédanyám fő foglalkozású háztartásbeli volt -gyereknevelés,főzés,takarítás meg ilyesmi.

Az egyik dédpapám földeken dolgozott(később vitte magával a fiait is), a másikat sajnos nem tudom,mivel foglalkozott.

2009. okt. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
98%

Az egyik dédapámról csak annyit tudok, hogy a második világháborúban katonáskodott, aztán miután hazatért, már nem nagyon dolgozott. Amikor én már "értelemmel bírtam" 8-9 éves koromban agyvérzést kapott és 8 év "magatehetetlen állapot" után meghalt szegény. A felesége, dédimamám, nagy "uraknál" szolgált, takarított, mosott, főzött, tehenet fejt. Mindig az emlegette, hogy csak ilyen sorsra ne kerüljünk. Imádtam őt! :(

Másik ágról a dédszüleim gazdagok voltak, nagy földdel, rengeteg állattal bírtak, ők ebből éltek. Dédnagyapám földeken dolgozott illetve az állatokkal foglalkozott, még dédnagyanyám otthon vezette a háztartást. Őket sajna nem ismertem.

2009. okt. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%
Csak az anyai dédszüleim foglalkozását tudom. Dédipapa: bognár, Dédimama: boltos :)
2009. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!