Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családtagotok fordította már...

Családtagotok fordította már ellenetek azt a helyzetet amit előtte még ő ajánlott, hogy vágj bele?

Figyelt kérdés
Nekem anyu csinálta ezt, 16 hónapja nincs munkám, nem otthol lakok, magam tartom el, és pont akkor tavaly mikor leépítés volt, elkezdtem egy négy féléves továbbképzést amit saját önerőmből fizetek. Akkor anyu bíztatott, hogy ne kuporgassak, hanem fektessem magamba a pénzt. Most meg azzal jön, hogy a "tanulásba menekülsz, ahelyett, hogy keresnél munkát" Szabolcs megyében lakunk, ragaszkodnék is a szakmámhoz amit most tanulok mert azért 500 ezer ft-ba jön majd ki a végén, nem szórakozásból tanulom ezt. Szerintetek is nem fer egy szülőtől olyan visszavágni az emberhez, amire előtte direkt kikérted a véleményét most meg ezt vágja az emberhez? Én tudom, hogy nem, csak kíváncsi vagyok mások véleményére is. Azt hiszi, hogy így váltogathatja a véleményét, amikor ez nekem nagyon is fontos dolog, hiszen amit ráfordítok összeget azt több év alatt kerestem meg. Vélemények?
2013. júl. 7. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonlóak a szüleim, főleg anyám. A lényeg, hogy mindig ő akar okosabbnak tűnni. Ha belevágok valamibe, vissza akar húzni, hogy ne, ne is próbáljak semmit, úgysem fog sikerülni, aztán ha mégis sikerül, akkor meg jön azzal, hogy "ugye én megmondtam, hogy érdemes volt belevágni" (és ez fordítva is igaz). Nem veszik észre, hogy ezzel lejáratják magukat. Ne is foglalkozz velük, ne hallgass rájuk, mondhatnám, menj a saját fejed után, ha úgy érzed, eddig a saját megérzéseid jobban bejöttek.
2013. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen nekem is anyu ilyen, mondjuk nekem más nem is lehetne, de tényleg érdekes ez, ezt a korosztályt nem érdekli, ha simán észrevehető, hogy saját szavukat ütik, lefedik azzal, hogy de ők a szülők. Hát szomorú ez sajnos. :(
2013. júl. 7. 08:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Valami oka biztosan van, nem teljesen világos számomra a helyzet, ha pl. nem otthon laksz és 16 hónapja nincs munkád, akkor miből tartod el magad? Hány éves vagy?
2013. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha azt mondom, hogy 29 éves vagyok, és dolgoztam, és kuporgattam, és amúgy már több száz ezer elment a megélhetésre, és olcsó szálláshelyen vagyok, akkor csak meggyőző tudok lenni úgy gondolom. Nincs semmi simlisség az írásomban, attól, hogy valaki nem dolgozik, még valóban félrerakhatott, nekem nincs gyerekem, hogy ne tehettem volna meg.
2013. júl. 7. 09:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

O.K. Nem sértésnek szántam, csak érdekelt, hogy miből élsz több, mint egy éve. Ezek után csak annyi a véleményem, hogyha külön élsz és eltartod magad, akkor csak tanulj, amibe belekezdtél, azt végig kell csinálni.

Anyukádat pedig nem értem, hiszen nem neki kell állnia a tanulmányi költségeidet, sem az eltartásodat, mert ez a hozzáállása csak akkor lenne érthető. Felnőtt ember vagy, járd a magad útját, úgy, ahogy jólesik.

2013. júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van ilyen. Ő tanácsolja majd pattog. Mond valamit hogy okosnak tünjön. Erre mondják hogy az anyád. Mindenki vágyik egy olyan anyára akivel meg lehet beszélni dolgokat mert átgondoltan válaszol, de nem mindenkinek adatik ez meg.

A rokonainkat nem válogatjuk meg.

Keress olyan barátot akivel meg lehet beszélni a gondokat mert felelős válaszokat ad s utána nem baszogat, anyáddal pedig csak az időjárásról beszélgess.

Szomorú, de ez van.

2013. júl. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy. Féltem, hogy megint rámszállnak itt, hogy "újra egy nyavajgó az aynjára" mert amúgy itt szokás ha az ember a szülőre panaszkodik, hogy semmi alapja nincs. Igen, amúgy én is ezért kértem ki a tanácsát, bár nem értett akkor sem, hozzá, csak mivel ismertem a természetét, azért kérdeztem tőle, hogy lássa, akarok valamit csinálni, bár ez sem lett volna kötelességem, de így láttam jónak. Azóta egészen más miatt nem beszélünk amúgy, elkövetett valamit tesóméknál, rászóltak, és ilyenkor az összes gyerekével haragba van. Jó kis hozzáállás nem? Köszi még egyszer
2013. júl. 7. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:

:-)))))

No ezzel mindent elmondtál, megsértődik egyvalakire és haragszik mindenkire, nem irigyellek, nehéz eset lehet.

2013. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen írta sms-ben, hogy egyedül hagytuk érzelmileg mindannyian, haza se menjünk, felejtsük el őt. Azt várta, hogy a többiek álljanak mellé, pedig tesómék csak rászóltak, mert az egy éves kisfiut hagyta, hogy hozzányúljon a kaputelefonhoz, az ráesett és sírt, az anyja rászólt, utána se kép se hang, aznap már bátyánknál aludt, de már hozzájuk sem szólt, azóta is semmi szinte. Jön azzal, hogy amikor kicsik voltunk a könnyeinket törölte, dolgozott ránk, stb. Nem kegyetlenségből mondom, de ez az érzelmi zsarolás dolog elég nyílván való. Saját életünk van, elég keserves, és még ő is csinálja a nem gyenge lelki gondokat.
2013. júl. 7. 14:48
 10/10 A kérdező kommentje:
Még a tanuláshoz annyit, illetve a munkanélküliséghez, hogy mondta már azt is, hogy "én szégyenlem magam, hogy munkanélküli vagy ha kérdezik" sajnálja, hogy élem felfele a letett pénzem. Én sajnálom ezt a legjobban, de ha nem ennék, hogy ne költsem, az jobb volna? Szóval minden oldalról van egy lelki támadása amit bevet. És nem érdekli, hogy ez idáig is amik voltak bőven elég mindannyiunknak száz évre is. Nagyon sok az ilyen szülő, ezt látom az itteni írásokból is. Nem tudom, nagyon ellett cseszve valami ezekben az 50-es 60-as években született emberknél.
2013. júl. 7. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!