Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az 1895 előtti anyakönyvi...

Az 1895 előtti anyakönyvi iratokba hol lehet betekinteni? Egyháznál vagy levéltárban?

Figyelt kérdés
Illetve ha nincs lefilmezve az 1895 utáni anyakönyv, esetleg hiányos, akkor hol őrzik az első és másodpéldányokat?

2013. aug. 9. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nalunk az anyakönyvi hivatalban vannak páncélszekrényben, mármit az összes létező, hogy másolatot hol tartanak azt nem tusom, csak tavasszal voltam benn, és megkérdeztem kiváncsiságból, amikor házassági szándékot jelentettünk be...
2013. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Állítólag csak 1895-től van anyakönyvezés. Vagyis az ezek előtti házasságlevelek, keresztlevelek is lehetnek a hivatalban vagy csak egyházi őrzésben? A háborúk nem tettek kárt bennük?
2013. aug. 9. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:
egyházi....
2013. aug. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az országos és a megyei levéltárban meg kell lennie az egyháziak másolatának is. Kivéve, ha megsemmisült azé a templomé, amit keresel.
2013. aug. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem pont egy 1895-1909 közötti adatra lenne szükségem egy faluból, de hiába van kiírva a familysearch-on, hogy 1895-1919, az eleje valójában nincs lefilmezve és láthatólag hiányzik is jó pár lap az elejéről, hiába a könyv elején ott van az 1895-1919-es évek.


Ennek másolata esetleg akkor még fellelhető valahol? A familysearch-ra feltöltött anyakönyvak az a levéltári vagy az anyakönyvi hivatali változat?

2013. aug. 10. 10:59
 6/9 anonim ***** válasza:
melyik falu? mi lenne ha a helyi anyakönyvi hivatalt felhívnád ezzel kapcsolatban? szerintem ők fogják tudni
2013. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ott szerintem már nincs ilyesmi, egyébként Tarnabod. 50 éve egyetlen cigány család sem volt, most meg a falu 80%-a az. Ha bemegyek abba a faluba szinte bármelyik pillanatban repülhet egy kő vagy eléd ugrik 10 gyerek. Pár éve a dédszüleim sírköveit is ledöntötték. Nem szívesen megyek oda. 5 éve vittünk pár zsák jó állapotú ruhát, de nekik a horgászbot kellett a kocsiból. Majdnem lincselés lett, mert a későn érkezők csak azt látták, hogy a kölköt kitessékelem a kocsiból. Azóta rossz érzéseim vannak még áthajtásnál is.
2013. aug. 10. 11:10
 8/9 anonim válasza:
Bíróságon kell
2013. aug. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben sikerült kiderítenem, hogy már mikrofilmen megvan az összes egyházi is MOL óbudai raktárában.
2013. aug. 16. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!