Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Zsidó ősöm lenne a Friedmann?

Zsidó ősöm lenne a Friedmann?

Figyelt kérdés

az egyik ősszülőm (6. generációra fel) Friedmann volt. Ő maga római katolikus és minden felmenőm az, de néztem az unokatetsvéreit 1850 körül és ilyeneket vettek el, mint Stahl és König, szerintem tipikus zsidó nevek meg hát a Friedmann is necces.

Szerintetek?


2013. nov. 16. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus sváb nevek! Miért kell mindenkiben zsidót látni? A háború előtt nagyon sok településen csak svábok laktak. Lehet, hogy a te őseid is ilyen helyeken.
2013. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Zsidó vagy. Kész, most aztán vége mindennek. :D


De most komolyan: mit számít ez?

2013. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
96%

Friedmann, Stahl, König... sváb nevek. Elképzelhető, hogy zsidók voltak, de ezzel semmi baj sincs.

Nem kell lenézni a zsidókat, vagy máshoz nézni rájuk. Nekem is van pár zsidó haverom. Ugyanolyanok, mint én meg a többiek, ugyanúgy káromkodnak, ugyanúgy tudnak hülyülni, szórakozni. Ha nem mondják hogy zsidók, észre sem veszem. Ebben semmi megvetni való nincs.


Különben meg elmész Izraelbe, megkérdezed az ott levőket, hogy ezek a nevek az akkori időben megvoltak-e köztük... de ha ilyen formában teszed fel a kérdést, akkor halott vagy.

2013. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban feljegyezték az illetők vallását minden komolyabb "feljegyzésben", mint pl. anyakönyvek. Kicsit keresgetsz még és valszeg találsz adatot. Mondjuk a településen ahol feltehetőleg született megkérdezheted a helyi egyházi személyt, hogy vannak-e esetleg feljegyzéseik akkoriból amikor az adott felmenőd született. Ha pl. a rk. templom nyilvántartásában benne van hogy csecsemőként megkeresztelték, akkor elég valószínűtlen.


Az én nagyapám Tilmann vezetéknévvel született, mint római katolikus sváb.

2013. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, hogy feltételezed, hogy akár zsidó őseid is lehetnek, hiszen II. József törvénnyel szabályozta a közigazgatást, s kötelezte a zsidókat, hogy német nevet vegyenek fel.

Később sokan katolizáltak, s nem a vészkorszakra gondolok, már előbb is, akik asszimilálódtak.


Nem értem, miért lenne "necces". Legfeljebb feltételezhető. Talán így gondoltad.


A félzsidó dédnagyapámtól tanultam a legszebb magyar népdalokat, és hallottam a legszellemesebb magyar, népi anekdotákat. Nem nótákat!!! Népdalokat. :)

2013. nov. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérd az izraeli állampolgárságot! Én is kérném, de hát nem lehet.
2013. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

#6 - az kérheti, akinek legalább az egyik nagyszülője zsidó, neki meg "6. generációra fel" van olyan, aki lehet, hogy az. Másrészt anyai ágon "öröklődik", aki nem zsidó anyától születik, az legfeljebb betérhet.


Egyébként miért olyan nagy szám az izraeli állampolgárság?

2013. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Mert azzal könnyeben kap az USA-ba, meg hát mindig jól jön egy pótállampolgárság.
2013. nov. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Ezek sváb nevek...
2013. nov. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Igen, zsidó vagy. És akkor mi van? Nincs rád írva.
2013. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!