Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha Rácz a vezetéknevem,...

Ha Rácz a vezetéknevem, előfordulhat, hogy volt szerb ősöm?

Figyelt kérdés

Lehet nagy hülyeség a kérdés, de kíváncsi vagyok,hogy ti mit gondoltok. Van egy Horváth vezetéknevű barátom és neki vannak rokonai Horvátországban. De lehet, csak véletlen.


Szeretnék majd egy családfakutatást végezni,csak nem tudom,hogy kezdjem..


Egyébként egy nagy nyelvtanulós vagyok és pl. az orosszal, és most a lengyellel is sokkal jobban haladtam/haladok, mint mondjuk haladtam a franciával,némettel. Nekem spec a két szláv a legkönnyebb nyelv. Összetettek, de logikusak.


Mindegy, szóval ezért is gondoltam,hogy lehetséges-e,hogy van egy kis szláv vér bennem?


Jó majd lenne kideríteni,de addig is köszönöm a válaszokat!:)



2013. nov. 27. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Rácz ágon egész biztos voltak rác = szerb öseid. De azért a többi ág is belejátszik, szóval nem túl sokat számít.


Abban meg egész biztos nincs szerepe, hogy neked milyen nyelvet könnyebb tanulni.

2013. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
48%
A vérnek csak a fasiszták tulajdonítanak ilyen jelentőséget, annak semmi köze nincs a nyelvtanuláshoz. És mindenféle ősöd van, mivel végső soron minden ember rokon. Szóval néger őstől származol végső soron.
2013. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk az igaz,hogy mindenki rokon mindenkivel, csak mégis a saját felmenőim között jobban szeretek kutakodni, jobban érinti a családfát.


Köszönöm a gyors válaszokat!:)

2013. nov. 27. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hrvat, Horvat, Horvath, Horvatics (Horvatić), Horvatovics (Horvatović), stb. családnevekkel lehet horvát származású az egyén, ebben nincs semmi furcsa. A mai Horvátország északi részén a legelterjettebbek ezek a nevek. Viszont nagyon gyakori a magyaroknál, romáknál és névváltoztatás útján is felvehette szinte bárki.


Egyértelműen csak az anyakönyvekből fog kiderülni... anyanyelvi környezet, a családban előforduló nevek és a 'polgári sorsa' is segíthet a behatárolásban. Pl. ha valaki a XIX. században Tótszentmártonban élt, római katolikus, colonus, Josephus Horváthnak hívták, a feleségét pedig Maria Bosnjaknak, a szülők nevei is szláv eredetűek, akkor nagy valószínűséggel horvát nemezetiségi; aztán, ha valaki mondjuk Franciscus Horváth mondjuk Jászkisérről, polgáris sorsa: czigány, a foglalkozása: zenész, felesége neve Bangó Anna, a szülők nevei is romákra jellemzőek, akkor ez is egyértelmű. A magyarra nem írok példát, az úgyis adja magát az előzőekből.. (Nekem 3 Horvát/Horváth családnevű van a családfámban, mind magyarországi horvátok lakta területen éltek az elmúlt századokban, tehát róluk tudható, hogy azok voltak.)


Az a Ráczról és a Horváthról is elmondható, hogy Magyarországon nagyon elterjedt, a viselőikre pedig azért is ráragadhatott, mert tudtak/értettek azon a nyelven, esetleg abból a régióból származtak és ezért maradt rajtuk ez a név, szóval nem feltétlenül kellett olyan nemezetiségűnek lenni. Persze az is előfordulhat, hogy elmagyarosodtak, de általában a hozzánk érkező nemzetiségek már az óhazában rögzült családnevekkel jöttek, amiket magyaros formában jegyeztek le az anyakönyvekben.


Lehet benned szláv vér, hiszen a magyarok genetikailag leginkább a szomszédos horvátokkal, osztrákokkal és szlovákokkal mutatnak hasonlóságot. Nagyon ezt nem kell magyarázni. A családfádból minden ki fog derülni, sok sikert a kutatáshoz! Én a helyedben azzal kezdeném, hogy kikérdezem a szülőket, nagyszülőket, aztán a dédszülőket már el lehet kezdeni keresni itt: [link]

2013. nov. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsónak a segítséget!:)
2013. nov. 27. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:

# 2/!

Micsoda baromság ez?


Fogalmad sincs a fasizmus szó jelentéséről.

"Jelentése: egyesült néptömeg, amely együttes akarattal engedelmeskedik az állam tekintélyének, amely a törvény és a nemzeti élet rendfenntartásának a legfelsőbb forrása."


Ne használd a rasszizmus szó helyett.


Azonban, ha valaki azt keresi, hogy honnan jött, ki ő, a felmenőit kutatja, akkor fontos az a vonal, vagy vonalak, amely népből/népekből az ősei származnak.

Nevezheted vérvonalnak.


Az a tény, hogy valaki ezt kutatja, még nem jelenti azt, hogy önmagát vagy az őseit más népek fölé emeli.


Ergo: aki azt a bizonyos "vérvonalat" követi a családfakutatás során, az nem lehet fasiszta.


De rasszista sem!



Az ősrasszistákat keresd a Bibliában.

2013. dec. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!