Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A férjem felmenői Fingenauer...

A férjem felmenői Fingenauer és Hinterstein nevűek. Úgy gondoltuk talán német eredetű nevek, de a Fingenauer nevet a google el sem fogadja, átjavítja Finkenauerre. Milyen eredetűek lehetnek? Van esetleg ilyen nevű ember?

Figyelt kérdés

#Fingenauer-Hinterstein
2013. dec. 2. 21:10
1 2
 1/11 II.Dartheon ***** válasza:

Szerintem minden esetben német eredetűek, más nem igazán lehet...

talán svábok, vagy ilyesmi, de ugye azok meg idetelepült németek.

2013. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kézzel írt dokumentumokat, papírokat találtatok? Mivel csak 1 betű az eltérés lehet, hogy csak rondán van írva és a utóbbi a helyes.
2013. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, találtunk papírokat, a nagymamája Fingenauer Gabriella volt. Anyakönyveket is láttunk, tehát nem elírás.

Ráadásul a dédnagyapa testvérének a gyerekei Fingenauerről Felkaira változtatták a nevüket 1936-ban.

2013. dec. 2. 21:22
 4/11 anonim ***** válasza:
biztos, hogy német eredetűek. a Hinter azt jelenti, hogy mögött, a stein jelentése kő. Fingenauert én találtam googleben, eléggé spanyolos a keresztnevük.
2013. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek német eredetűek. Mivel nincs több infó így csak hangzás alapján lehet elindulni.

Fingenauer: sanszos a sváb eredet mivel náluk gyakori au hangzós név. Hinterstein könnyen lehet zsidó név a stein végződés náluk előfordul. De azt nehezen hiszem,hogy egy sváb és egy zsidó család keveredett volna, mert mindkettő elég zárt közösség volt, nem nagyon engedtek be más nemzetiségűt.

2013. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a baj, hogy a dédszülők születését még nem találtuk meg, ha meglenne, akkor talán lenne támpont.
2013. dec. 2. 21:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Vendel Fingenauer és felesége Anna Stefulka két gyermekükkel szerepel a fs adatbázisában, Vendel 1880-ban, Venczel pedig 1884-ben született, a hely pedig: Felsővizivárosi, Budapest, Pest-Pilis-Solt-Kis-Kun, Hungary. A Fingenauer egyértelműen német, a Stefulka pedig szláv (lengyel, szlovák és cseh viselőket látok a keresőben).


Hintersteinekről több adat van. A már említett Felsővizivárosi, valamint Krisztinavárosi, Tabáni és Székesegyázi - ?- (ez utóbbit Székesfehérvárhoz kapcsolva látom) helyszínnel. Utóbbiaknál is németk ősökkel lehet számolni.


Itt tudsz keresni: familysearch.org

2013. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen! Írtam neked egy üzenetet privátban!
2013. dec. 3. 17:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ment a válasz, sok sikert!
2013. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az anyakönyv nem jelent semmit, mert hallás után írták le a nevet, senkit se érdekelt a helyesírás. Simán lehet Finkenauerre is. A mi nevünknek már van 5 féle írásmódjával találkoztam különböző anyakönyvekben.
2013. dec. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!