Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » HELP! Szeretném a múltam/...

HELP! Szeretném a múltam/ régi rokonaim megismerni. Utánanézni lehet online vagy irány a levéltár?

Figyelt kérdés
A szülei és a nagyszülei a dédszüleimig tudják visszavezetni a családfát de én többre vagyok kíváncsi.. Már online is utána lehet nézni ha igen hol? (valahol azt hallottam, hogy igen) vagy irány a levéltár? Egy ilyen hogy megy a levéltárba? Fizetnem kell esetleg, hogy megnézzem. (ha igen mennyit). Milyen dolgoknak tudnék utánanézni?n Ha az őseim vándoeroltgak attól még találok róluk a közeli levéltárba is vmit??? Hogy van ez?? Zöld kéz annak aki válaszol, Ill szombathelyről van szó. (az ottani levéltárrol)

2013. dec. 11. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is szombathelyi vagyok, ha gondolod, megpróbálhatok (élőben) segíteni...
2013. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdetnek nézz körül a familysearch.org honlapon, sok anyakönyv fenn van. Megyei vagy országos levéltárban lehet folytatni, Szombathelyen meglesz egész Vas megye, de ha ősöd másik megyéből származik, akkor az ottaniban vagy az országosban tudod továbbkeresni. Azt hiszem, mindenhol ingyenes a beiratkozás (Pesten tuti, a megyeieket nem próbáltam), csak nem rögtön kapod meg a mikrofilmeket, hanem várni kell pár napot, amíg előkeresik (egyből azzal menj oda, hogy melyiket szeretnéd, pl. "Kőszeg, Szent Imre templom anyakönyvei", szóval nem árt tudni a felmenőid felekezeti hovatartozását).
2013. dec. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2= Köszönöm. De azon belül. hogy? Regisztrálnom kell vagy mi, melyik bigyóra kattintsak? o.o
2013. dec. 11. 19:36
 4/6 anonim válasza:

A familysearch oldalon regisztráció nélkül is elérhető a keresés (search) opció. Ott lehet keresni anyakönyveket.

A levéltárakban a családfakutatás nem kerül pénzbe. Bemész az adott levéltárba, ott beiratkozol. Kérőlapokon kikéred az adott anyakönyveket. Adatvédelmi törvény szabályozza, milyen anyakönyveket lehet nézni. Születésieknél 90, házasságiaknál 60, halálozási anyakönyveknél pedig 30 évnél régebbi anyakönyvek kutathatóak csak. Ez alól egyik levéltár és/vagy oldal sem adhat felmentést, hiszen törvényileg szabályozott.

2013. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Még talán annyit, hogy az adott megyei levéltárban csak annak a megyének az anyakönyvei vannak meg.
2013. dec. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is egyetértek 2-vel, a Familyseach nagyon hasznos. Azonban a levéltáraknak is vannak fenn dokumentumai az interneten, és mostanában egyre többet digitalizálnak:


[link]


Itt találhatsz hivatalos iratokat, testamentumokat, pereket, stb. Csak írj be a keresőbe egy nevet, vagy akármit. Remélem segített :)

2013. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!