Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha nekem valaki a névrokonom...

Ha nekem valaki a névrokonom (vezetéknév) lehet hogy nagyon nagyon régen a családjaink közeli rokonságban voltak?

Figyelt kérdés
vagy esetleg egy család voltak?
2014. febr. 6. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Régen, amikor a családnevek kialakultak, egymástól függetlenül több, nagy testalkatú embert kezdtek Nagynak hívni.
2014. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kicsi az esélye, hisz régen mindenkit a foglalkozása, a lakhelye, a külleme alapján neveztek el.
2014. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon nagyon régen mindenki közeli rokonságban állt a másikkal.
2014. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyban függ attól, hogy milyen névröl van szó. Mert ha pl. tulajdonságot jelent, akkor valószínütlen, ha valami különleges név, akkor lehet esetleg rokonság, de ilyen esetben is lehet névelírás, véletlen azonosság is.
2014. febr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenki lesz rokonságban veled mert azonos a vezeték neve. Ha ez így lenne, akkor nekem Ferenc József császár távoli rokonom lenne. (apámat pontosan így hívják, csak éppen nem császár)
2014. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
22:03 jól mondja, azért ha Nagy, Kis, Horváth, Németh, vagy valami hasonlóan gyakori neved van, szinte biztos, hogy nem vagytok rokonok, ha nagyon ritka név, akkor gondolhatsz rá. Ha beszélő viszonyban vagytok, kérdezd meg, hogy hol éltek a felmenői, már ha tudja.
2014. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2014. febr. 7. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!