Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy ilyen "apa" beleszolhat a...

Egy ilyen "apa" beleszolhat a nevelésembe?

Figyelt kérdés

10 éve váltak el a szüleim mert apám ivott gépezett és verte anyámat.

most 16 éves vagyok.

mikor elváltak és utána 2-3 évig foglalkozott az apám velem.

aztán nem hivott meg semmi sem le se sza-rt.

jo 4éve van innen 150 km re egy élettársa akinek van 2 kisgyereke meg igy egy 3évves féltesom is.

csak egyszer jött le azota az én városomba azt sem azért mert engem akart meglátogatni,hivtalbol.

soha nem hiv fel csak ha szülinapom van vagy névnapom de van mikor csak egy smst ir.

most mikuláskor semmi nem volt.

a jelenlegi asszonyát is veri és minden nap sik részeg,nincs pénzük nem dolgozik apám és megvánták töle a segélyt is ezért szemétszedö.

mmár 7 éve nem kaptam töle egy 200 ftos dolgot sem és pénzt se küldd 7 éve.


2009. dec. 8. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Amíg anyukád nem vonatja meg tőle a jogot,addig elvileg igen,gyakorlatilag,ha akarod meghallgatod,ha akarod nem.

Viszont nem értem,ha nem is találkoztok,nincs kapcsolat,akkor mibe is szól bele?

2009. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
bele akar szólni? nem teheti, mert nem érdemli meg. ne foglalkozz vele, ő nem rendes apa.
2009. dec. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ha egy évbe 2x felhiv akkor mindig mondja hogy ezt igy ezt ugy...de amugy semmiröl nem tudunk beszélgetni.

meg volt hogy tavaly elötti nyáron feljárkáltam és 23_:00ra otthon kellett lennem ebbe is beleszolt hogyha még egyszer felmegyek lejön de kiveri belölem hogy többet nem megyek fel.

2009. dec. 8. 16:56
 4/8 A kérdező kommentje:

mindig én mentem le egy évben 1-2 x ,de ugy éreztem hogy ö egy idegen a számomra.

mostmár 2 éve nem mentem le lassan

2009. dec. 8. 16:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Neki kötelessége lett volna gondoskodni Rólad,felnevelni,ha már egyszer megcsinált.Mivel ezt nem tette meg semmilyen formában,így nincs joga ezek után,hogy beleszóljon az életedbe.Annak van ehhez joga,aki tisztességben felnevelt,és gondoskodott Rólad.Ezt nyugodtan a fejéhez vághatnád!
2009. dec. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen apa nem apa,de mégcsak nem is ember.Eláshatja magát,és nem szólhat bele semmibe!!
2009. dec. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha így viselkedett, akkor miből gondolod, hogy bármibe is bele akar szólni? Ha nem törődött veled, akkor szerintem bele sem akar szólni, maximum játssza a nagylegényt, amikor "összeakad" Veled. Ennyi. De, ha nem foglalkoztok egymással, honnan tudod, hogy mi zajlik otthon, a négy fal között? Mindegy. Szerintem ahogy leírtad őt, amilyen véleménnyel vagy róla, van benned annyi, hogy nem is engeded meg, hogy bármibe is beleszóljon.
2009. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Én nem látom, hogy bele akarna szólni. A telefonban azért osztja az észt, mert nincs miről beszélnie. Ha náluk vagy, akkor a családban kialakult szokásokat, elvárásokat kell betartnod, mint bárki másnak, de ha nem a gyereke lennél, akkro is ugyanezt mondaná.

Ne menj hozzájuk, évente kétszer, ha csörög, akkor meg rakd távola füledtől a kagylót és a végén mondd, hogy ok, rendben, szia. Ennyit (2*5 perc) te is kibírsz.

2009. dec. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!