Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Felvehetem az apám ükapjának...

Felvehetem az apám ükapjának a nevét, ha az idegen hangzású? (német)

Figyelt kérdés

Az van írva az ide vonatkozó rendeletben,hogy történelmi neveket,"magyartalan",idegen hangzású nevekre nem lehet változtatni a saját vezetéknevünket,de nekem senkim nincs a felmenőim közt,akinek tetszene a vezetékneve,csak ez a jó régen Magyarországra települt bajor házaspár van,akik közül az egyiknek szívesen felvenném a nevét.Ez lehetséges?(A neveik amúgy Thanhoffer és Bayer)


És ha igen,gondolom igazolnom is kéne,hogy a rokonom(az egyikük,amelyiknek referálnám a nevét).Ez esetben az összes felmenőm születési anyakönyvi kivonatát be kell mutatnom,akik az ő leszármazottaik?



2014. márc. 23. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
mi a gondod a mostani vezetékneveddel?
2014. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Helyi anyakönyvvezetőt kérdezd meg telefonon. Szerintem a kérdés második felére simán tud válaszolni.

Nálunk a gyerekeim névváltoztatás során megkaphatták minden különösebb indoklás nélkül az én nevemet (idegen hangzású, szintén német) az apjuké mellé. Távolabbi ősnél nem tudom. Egy telefont szerintem megér.

2014. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm a szépapja nevére változtatta a vezetéknevét. Mondjuk ő pont egy Thanhoffer jellegű nevet hagyott el, mert nagyon sok nehézséget okozott a mindennapokban, mindenhol betűzni kellett, ráadásul könnyen csúfolható név volt, így a gyerekeinek könnyebb lesz, mint neki volt. :)


A választott név régies írásmódú, cs helyett ts végződéssel. Az összes anyakönyvi kivonatról kellett másolatot mellékelni, ami igazolta a rokoni szálat a szépapáig.

2014. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Édesapámmal való rossz kapcsolatom miatt szeretném megváltoztatni egyrészt,másrészt mert sokat vagyok külföldön(nem élek kint,de sokat utazom,ráadásul pont német nyelvterületekre),és a nevem ékezetes betűt is,sz-et is tartalmaz,és zavaró,hogy folyton betűznöm kell.Egyébként köszönöm a válaszokat!! :)
2014. márc. 23. 15:20
 5/14 A kérdező kommentje:
Anyakönyvi kivonatokat honnan tudok beszerezni?
2014. márc. 23. 15:30
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem bírod az apádat, akkor miért az apád egyik felmenőjének a nevét akarod?

Egyébként könnyebb évente 4-5 alkalommal elbetűzni egy nevet, mint nevet változtatni, és lecserélni minden okmányt. ÉS olcsóbb is...

2014. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Konfliktusaim vannak apámmal,de azért nem gyűlölöm őt,pláne nem az ő felmenőit.Nagypapámat(az ő ágáról)pl nagyon szeretem.A pénz ezúttal nem mérvadó.Nem szeretem betűzni a nevemet külföldön,mindenkinek furcsa és nagyon idegen.Egyszerűbb szerintem egy egyszerűbb nevet felvenni(és még mindig a Bayer vagy a Thanhoffer a leg"nemzetközibb" írásmóddal írott név a családunkban)
2014. márc. 23. 20:03
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
én is így vagyok, elég nehezen érthető a vezeték nevem, de soha nem akartam megváltoztatni, főleg hogy az országban mindössze a mi családunknak van ez a vezetékneve (11 embernek), a rokonságunk az Államokban él. Fogalmam nincs róla hogy mi hogyan kerültünk ebbe a rohadt országba, de ha minden jól megy, akkor jövőre a teljes magyarországi család kiköltözik az Államokba.
2014. júl. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy Amerikából telepedtek ide.
2014. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a család, köztük én is anyanyelvi szinten beszéljük az angolt, persze magyarul gondolkodunk, mivel itt élünk.
2014. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!