Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van egy nagyon jó barátom. De...

Van egy nagyon jó barátom. De a szüleim nem engedik, hogy barátkozzak vele! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már kiskoromban is ismertem, de most csak chatelünk. Nagyon szeretem, (csak mint barátot) de a szüleim utálják. Miért? Mert a szüleit ismerték és nagyon nem szeretik egymást! Én mindig próbálom elmondani, hogy ő más mint a szülei, de végig se hallgatnak! Meg sepróbálnak érteni! Nagyon sokáig szenvedtem, mert nem volt legjobb barátnőm, akivel mindent megbeszélhetnék...

És most...igaz hogy nem lány, de megbízok benne. És mindent elmerek neki mondani!

Ő a legjobb barátom!

Ha apám mondom, elkezd veszekedni, hogy mit képzelek, és most rögtön hagyam abba! Ha anyámnak mondanám ő szintén ezt. Próbáltam a bátyámnak, de ő elkezdte, hogy fiúk és lányok között nincs barátság, csak szerelem! Ez hülyeség! Mi pont itt vagyunk példának! Mindig megbeszéljük, hogy éppen ki tetszik nekünk.


Már tényleg mindenhogy próbáltam elmagyarázni, hogy ő más mint a szülei, de nem figyelnek rám! Gondoltam eltitkolom, de a bátyám mindig észre veszi! Pedig olyan kedves!!! :( A legjobb barátom! Mit csinááljak?? Kérlek segítsetek!!!


2009. dec. 24. 18:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
utólag vissza olvasva tele van helyesírási hibákkal! BOCSI!!!
2009. dec. 24. 18:58
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
semmi közük sincs hozzá kivel barátkozol amíg semmi káros dolog nincs a dologban!
2009. dec. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
SEMMI KÖZÜK AZ ÉLETEDHEZ.PONT.
2009. dec. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Valahogy meg kellene értetni velük, hogy ezzel a te életedet ronthatják el. Vagy mond meg, hogy a tiltás ellenére te igenis találkozni fogsz vele és ő neked fontos. Ha nem engedik meg, akkor majd találkoztok olyan helyen ahol nem tiltják meg. Ezek után tartsd magad ehhez és sokat tartózkodj olyan helyen ahol engedik, pl. valami rokonnál, aztán mikor hiányolni kezdenek, vagy érzik, hogy elhidegültél tőlük, akkor emlékeztesd őket rá, hogy a barátod és ha nem engedik meg hogy találkozzatok, akkor majd megoldod másképpen.
2009. dec. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi! Ez jó ötlet!!!
2009. dec. 24. 20:34
 6/12 anonim válasza:

Hát nem mondom, hogy szívesen, mert ez azért odatesz a családi hangulatnak. Viszont azt sem lenne szabad elfelejteniük, hogy amikor ők fiatalok voltak, biztosan voltak olyan dolgaik, amikkel a szüleik nem értettek egyet, ennek ellenére megtették. És megbánták? Nem? Vagy mégis? De miből másból tanul az ember, ah nem a hibáiból. Engedniük kellene, hogy hibázz és tapasztalatokat szerezz!

Van is egy ilyen idézet: "A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."

Laurence J. Peter


Szóval szerintem mindenképpen állj a sarkadra! Mond el nekik ezt! Hozd fel az ő fiatalságukat példának!

2009. dec. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tudod,nekem volt egy csúnya húzásom,ami mai napig tart.Megpróbáltak eltiltani egy barátomtól.De azt,hogy kivel chatelek nem nézik meg,ahogyan azt sem,hogy kikkel találkozok ;D Én csak ezt tudom mondani neked is.Nem kell tudniuk róla,hogy kivel találkozgatsz,sem azt,hogy kivel chatelsz.Ha majd azt mondják,hogy szeretnék látni,akkor meghívsz magadhoz valaki mást,és bemutatod nekik :D Remélem,hogy hasznát tudod venni ennek^^
2009. dec. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy a szüleidnek semmi köze, kivel barátkozol, így nem igaz. Egy barátságnak pedig direkt jót tesz ha megpróbáltatások érik, kiderül, valóban igazi barátság-e. Abbal egyet értek a bátyáddal, hogy fiú-lány barátságból könnyen szerelem lehet. De az sem baj, ha kölcsönös, akkor gáz, ha csak az egyik félnél. A szüleidet tiszteld, a barátaidat nagyon válogasd meg, és ha valóban igaz barátra lesz, nagyon vigyázz rá!
2009. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2009. dec. 25. 18:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném h annyira más lenne mint a szülei,m tudod egy gyerek a szülőktől kapott viselkedésmintákat sajátítja el. Persze barátkozzatok,és nem rosszindulatból, de azért légy óvatos,m lehet h csak te látsz rózsaszínben mindent, azért sok sikert!
2009. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!