Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit csináljak, ha elakadtam a...

Mit csináljak, ha elakadtam a családfakutatással?

Figyelt kérdés
Egy felmenőm úgy költözött be az 1800-as évek közepén egy faluba és nem találtam semmilyen adatot, hogy honnan jöhetett. Mit lehet ilyenkor csinálni?

2014. jún. 19. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Inni egy sört.
2014. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

itt már keresgéltél?


[link]

2014. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es, ez szuper oldal, nagyon köszönöm a linket!
2014. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen néztem, csak az a baj, hogy egy erdélyi faluról van szó, azok meg nincsenek fenn.
2014. jún. 19. 16:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne megnézni az országos összeírásban, amely minden évben volt. Ott kellene megnézni egy 10 éves idősávban és ott, mint új betelepülőnél talán feltüntetik, hogy honnan érkezett.


Itt a MOL honlapján talán találsz valamit, ha beírod a vezetéknevet a keresőbe, bár itt csak az 1715-ös és 1720-as összeírás van fent. De talán.


[link]


Sok sikert!

2014. jún. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thommyboj válasza:
Vannak emberek akik speciálisan ezzel foglalkoznak. Elmennek levéltárakba, könyvtárakba, hivatalokba és még rengeteg helyre. Az én nagypapám csináltatott így családfa kutatást. Aki csinálta elég jól haladt, de ahogy ment vissza az időben egyre nehezebb dolga volt. Az utolsó felkutatható felmenőket már csak az egyházon keresztül tudta megtalálni. Akit legutoljára talált, annak a keresztlevele az egyik romosodó félben lévő templom emeletén találták meg. Ott voltak a keresztlevelek megőrizve.
2014. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És mennyiből csinálta meg a kutató?
2014. júl. 9. 22:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából talán nem is lenne olyan sok, de ha szereted kutatni a családfád, akkor inkább lassan de magadnak csináld, sokkal élvezetesebb, mintha valaki eléd tenne egy köteg lapot és azt mondaná, hogy ez az Ön családfája.


Én is azért csinálom magamnak. Sajnos évente csak már hétre jutok el levéltárba, de minden perce izgalmas és az ember sokkal jobban örül egy saját "felfedezésnek". Legalábbis szerintem.

2015. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!