Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Édesapám elhagyott amikor...

Niki0304 kérdése:

Édesapám elhagyott amikor megszülettem. Hosszas nyomozás után sikerült kideritenem hogy hol lakott. De pár éve ő meghalt. Engem nem kellett volna értesíteni arról, hogy meghalt az apám? Nem örökbeadott hogy ne tudjak róla, csak nem akart felnevelni.

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 21:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
37%
Engem az anyám hagyott ott, azt sem tudom, él-e még egyáltalán, de őszintén szólva nem is érdekel. Sosem kerestem, nem is fogom, nem hiszem hogy engem bárki értesítene az esetleges haláláról.
2014. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
az örökséghez ennek nem sok köze van. HA örökölhetsz a hatóság fog keresni. Ha nem, akkor nem
2014. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
a hatóság kb bemondásra elhiszi hogy nincs több örökös...
2014. júl. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

A 10-es hozzászóló nagyon okosan elmondott mindent jogilag. Én annyit tennék hozzá, Kedves Kérdező (szintén jogvégzettként), hogy mivel törvényes örökös vagy, akit ki akartak semmizni, neked jár a örökséged, és ezt polgári perrel ki lehet kalapálni a jelenlegi örökösökből.


Tessék elmenni egy ügyvédhez és pert indítani az örökösök ellen, mert egyrészt hazudtak a közjegyzőnek, másrészt téged kisemmiztek. Neked jár az örökséged, mert vér szerinti gyereke vagy az elhunytnak, aki a nevére is vett téged. Mivel az örökösöd kitúrtak és hazudtak neked, ezért külön kártalanítást is kérhetsz.


Ha a közjegyző tudott arról a többi örököstől, hogy volt egy másik oörökös is, és az ő hanyagdsága, hogy nem értesített téged (ha személyesen nem talál meg, akkor van egy portál, ahol egy évig köztelesek az örökösölket keresni, hírdetményben), akkor peidg őt is be lehet perelni.


Ha nem vagy 18 éves, akkor kijelölt ügygondnok vagy a másik szülőd képviselhet a perben.

2014. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Es mivan akkor, ha az elhunyt vegrendeletet hagyott maga utan, amiben nem emliti meg a lanyat?
2014. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Utánnajártam az ügynek. A születésí anyakönyvi kivonatomról kell kérnem egy közjegyző álltal hitelesitett másolatot, ezt kell eljuttatnom annak a városnak a közjegyzőjének ahol elhunyt. Hivatalos levélben fognak értesíteni arról hogy miért felejtettek el illetve a hagyatéki tárgyalás részleteiről. A hagyaték engem már nem érint mert ez több évvel ezelött történt, de ha akarom vihetem bíróságra az ügyet.
2014. júl. 8. 18:58
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

# 15


A köteles rész akkor is jár! Feltételezem a kérdező úgy, hogy soha életében nem ismerte az apját nem tett ellene semmit, amivel kizárhatta volna magát.


Kérdező:

Ne engedd el, azt javaslom.

2014. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomószor azt lehet olvasni, hogy a "a hagyatéki tárgyaláson derült ki hogy van egy testvérünk" akkor azt a gyermeket ki értesítette? Ha senki nem tudta a családból, hogy létezik?!Ez nekem nem tiszta
2014. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
A közjegyzőnek kutya kötelessége felkutatni az összes törvényes örököst. Engem is megtaláltak, bár én ismertem apámat, de kb. tíz évig semmit nem tudtam róla, mert lelépett, de érdekes módon még a lakáskezelő is megtalált, hogy pakoljam ki a lakását. Csodálkoztak is erősen mikor mondtam, hogy hagyjanak békén, se kulcsom, se semmi, azt sem tudom, hogy hol lakott. Kérjél póthagyatéki tárgyalást, neked is jár a kötelesrész.
2014. júl. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ez izgi. Mi újság, haladtál előre, Kérdező az infógyűjtésben?
2014. júl. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!