Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Felvidéken volt egy Róth...

Felvidéken volt egy Róth vezetéknevű ősöm. Ez német vagy zsidó személyt takarhat?

Figyelt kérdés

Egy Szepes vármegyei faluban éltek ezek a Róth nevű őseim.

Az a baj,hogy az anyakönyvekben itt már csak az apa családnevét írták oda,az anyának csak a keresztnevét írták oda.

Szepes vármegyében elég sok német élt,tulajdonképpen az 1600-1700as évekig ők voltak többségben.

Szóval szerintetek a Róth csnév ez esetben német?

Én valószínűbbnek tartom a németet.

A zsidók amúgy is jobbára egymás közt házasodtak.



2014. júl. 14. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ez kimondottan zsidó név.
2014. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mivel a zsidók asszimilálódtak, ezért nem tudni. Ne itt járj utána, mert minden jöttment beír mindenfélét. Csodálkozom, hogy nem írták még azt hogy cigány családnév. Igazából meg teljesen mindegy, hogy milyen a származásod. az számít hogy milyen ember válik belőled és hogy mennyire élsz teljes életet.
2014. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Objektíven nézve ez takarhat német és zsidó őst is. Aki leteszi a voksát egyik vagy másik mellett, de elveti az összes számba vehető lehetőséget, annak azt hiszem a véleménye nem sokat számít.


Az anyakönyvekben ott lesz a válasz, hiszen mindent feljegyeztek... a neten vannak családfák egyébként, ahol szepességi szászoknál (vagy zipsereknél) simán ott van a Roth családnév, ahogy mondjuk a dunai sváboknál is. Ne nagyon higyj az ilyen oldalakon senkinek, nekem sem, nézz utána magad, az a biztos!

2014. júl. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mustafa33 ***** válasza:
A Szepességben sok Roth van ma is és egyáltalán nincs zsidó.
2014. júl. 15. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt találtam róla egy fórumon:


Roth: 1. Hajszínre vagy jellemre utaló ragadványnév a n. rot ’vörös (hajú); hamis, csalfa, ravasz, cseles’ közszóról. 2. Képzőtlen lakosnév az igen gyakori n. Rot(h) helynevekről. 3. Alnémet területen képzőtlen lakóhelynév az aln. rot ’irtás’ szóról.

2014. júl. 15. 08:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudtam, hogy régebben - talán 1945-ig, de ebben a dátumban nem vagyok biztos - mind a házassági, mind az anyakönyvi papíron kötelező módon feltüntették a vallást.
2014. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Basszus, ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor német.


A Grün és Kohn együtt utazik a vonaton kezdetű viccekben Grün is német... :-P

2014. júl. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akármelyik lehet. De az a tapasztalatom, hogy ha zsidó származású egy család, akkor annak van emlékezete a családban. Persze csak akkor, ha nem túl régi, mondjuk az 1800-as évek közepéig szoktak az ilyen családi mendemondák visszaemlékezni.
2014. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Én arra is tudok példát, hogy a második vháború után a nagyszülők nem beszéltek a zsidó származásukról a gyerekeknek, unokáknak, sőt direkt keresztényként nevelték őket.
2014. júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mustafa33 ***** válasza:
Szepességben a német származás a "természetes".
2014. júl. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!