Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Szarka vezetéknév miből...

A Szarka vezetéknév miből vagy honnan ered? Esetleg lopott az ősöm? :D

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Más madarakról is elneveztek embereket: van Bagoly, Holló, Cinege, Rigó, Sas, nem kell rosszat feltételezni szegény ősödről.
2014. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:
14%
Vagy csak becézték, mint bagolyka, gólyácska, cinke, kakaska, fecske, szarka.... :-DDD
2014. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
csak viccnek szántam, de ilyen fura nevet...
2014. júl. 22. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Több szarka ismerősöm is van...szerintem nem fura..


Siman a madárról is lehet, vagy mert tényleg lopott, vagy csak szeretta csillogő dolgokat, vagy olyan mintázatú ruhája vaolt, bármi lehet, ezt már nem fogod megtudni sosem szeritem:)

2014. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez pont egy belső tulajdonságra, eseményre utaló családnév. Tényleg könnyen lehet, hogy egy ősöd lopott - még úgy a 14-17. században. A Zarka, Szarkás, Szarkaházi, Szarkai, Szarkándi is ez a kategória.
2014. júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%
Annyira nem fura név. Vannak ennél sokkal furábbak (ismerőseimre tekintettel inkább nem írom le), viszont német nyelvterületen például olyan vezetéknevekkel találkozhatsz, ami a mi nyelvünkön röhögőgörcsöt váltana ki mindenkiből. Ott maximum csodálkoznak rajta, mert nagyon hozzá vannak szokva az ősrégi nevekhez. Kérdésedhez: lehet, hogy az ősöd ezt választotta (kb. mint az oviban a jelek), vagy mert élete valamilyen módon kapcsolódott a szarkához, vagy pl. az ősödnek olyan fekete haja vagy szeme volt, mint a szarka tolla. Esetleg a bőre volt olyan sötét.
2014. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!