Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Manapság mennyire "számítanak"...

Manapság mennyire "számítanak" a családnevek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, hogy most butaságot kérdezek, de nagyon nem értek ehhez. A kérdésem az lenne, hogy manapság mennyire számít, hogy kinek milyen eredetű neve van? Értem ezalatt azt, hogy pl: ük-ük anyámnak szláv eredetű neve van, akkor az azt jelenti, hogy nagyon távolról lehetett szláv felmenőm?

Azért merült ez fel bennem, mert ugye a nevek nagyon sokszor keverednek, ez beházasodik ide, az amoda, stb..Kérlek, ne nézzetek butának emiatt :D

S ha esetleg még tudja valaki: A Pál milyen eredetű lehet?

Előre is köszönöm! :)



2014. júl. 26. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan felmenőim vannak, hogy csak pislogok :D

Igen, megeshet benned az a vér :)


Én még mondhatom Szovjetuniós és Német Demokratikus Köztársaságból is vannak őseim :D és már megszűnt országokból is

2014. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Szláv név= szláv származás, de nem kizárólag csak szláv. Nem is gondolják az emberek ,hogy nem is olyan biztos ,hogy nagyrészt magyar vér van bennük. Személy szerint, az anyai és apai családfáink alapján, amelyek szerencsére hiánytalanok, több nemzetiségű családra utal, szinte magyar felmenők nélkül ( szlovák, német, horvát, olasz, zsidó, magyar). Ezek egyébként nagyon érdekes dolgok. A hangzás nem mindig mérvadó, lehet magyaros pld. Kovács, amelyet magyarnak gondolnánk gyakran zsidó eredetű, több Cohen erre magyarosította a nevét .
2014. júl. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát, annyit tudok, hogy ük-ük szüleimig mindenki magyar volt, és kb mindegyik tag Pál volt, kivéve a dédmamámat, aki viszont Kubik, ami ugye lehet germán vagy szláv eredetű is. Ezért kérdeztem, hogy ez jelentheti-e azt, hogy volt szláv ősöm. Sajnos tovább nem tudok semmit a családfámról, de igyekszek mindent megtudni.
2014. júl. 26. 20:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A nevek nem adnak 100% biztonságot a származásról. Lehet, hogy csak az adott területen tartózkodtak, bírtokuk volt ott, stb. Mégis a név az ottani nyevről ragatt rájuk.

Manapság az a divat, felhajtani valami idegen ősöket, nehogy véletlenül csak egyszerű Magyar legyek.

Minálunk meg az a divat, hogy kitalálni valami előkelő, sőt királyi elődöket, mert most az a menő és attól dagad a kebel.

2014. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olasz nemesek voltak az őseim, nem is olyan távolról.

(A nagypapám édesanyja még az ő családnevüket viselte)

Ha akarnám, visszavehetném a nevet (a cím sajna már nem jár mellé), de nem hinném, hogy bármi haszna lenne.

Tehát a neveknek nincs társadalmi jelentőségük.

2014. júl. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Ez valóban elég butus kérdés.

Nem számít sem a bőrszíned, sem a származásod, sem semmi semmi. Csak amit teszel :)

2014. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon szinte mindenkinek van ilyen-olyan (sváb, zsidó, tót stb) nem magyar őse. Ebbe fölösleges bármit belelátni.
2014. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak a jelen számít, és nem is menőzni akarnék, hogy nekem más nemzetiségbeli őseim vannak, simán csak érdekel, hogy kik voltak az őseim, honnan jövök, stb.
2014. júl. 26. 20:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

" mindegyik tag Pál volt, kivéve a dédmamámat, aki viszont Kubik"


Ezt hogy érted? Mert a férfiak még lehettek Pál vezetéknevüek, de a feleségeiket kizárt, hogy ugyanúgy hívták volna.


Ha rendesen elkezded a családot visszakövetni, akkor kiderül, hogy nincs olyan, aki magyar. Célszerü a feleségek ágáit is visszakövetni, és rövidesen rájössz, hogy mindenféle rokonságod van.

2014. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sok ember meghalt pestisben, megölték a török stb. Olyan betelepítésék voltak az országba, hogy szinte az a csoda ha valakinek ősei között nincs más nemzetség.
2014. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!