Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan győzzem le a mérhetetle...

Hogyan győzzem le a mérhetetlen féltékenységem? És mit tegyek, hogy ne "szeressék el" a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

Egy elég hosszú és csavaros történetről van szó, igyekszem röviden leírni.


30 éves vagyok, volt férjemmel van két közös gyermekünk, elváltunk, mert ő megcsalt a kolléganőjével, amit a mai napig nem értek, de mindegy. Nem vagyok buta, diplomás, jó kinézetű és alakú, ápolt, nyitott és barátságos ember vagyok, de nem azért annyira kihívó. Ez a nő négy évvel idősebb nálam, a párom évekig gyűlölte állítása szerint: 4 évvel idősebb nálam, ilyen szende, visszahúzódó, de okos és karrierista nő, ahogy én hallottam, mert az egyik barátnőm is együtt dolgozott velük, ő ismerte a férjem új nőjét személyesen.


Aztán egy nap beállított a férjem, hogy együtt vannak, amit nem igazán értettem, mert hallottam a munkahelyről, hogy nem igazán bírnak még dolgozni sem együtt, ki nem állhatják egymást, már szócsata is volt köztük stb. Aztán pár nap alatt ripsz-ropsz egymásba estek és én fogtam magam, elváltam.


Be kell ismernem, hogy féltékeny vagyok erre az állítólagosan szerény, visszahúzódó nőre, hogy mivel babonázta meg a férjemet... aki állítólag évekig szabályosan gyűlölte őt. Mert a barátnőmtől, aki még mindig együtt dolgozik velük, mesél ezt azt: állítólag mintha valami első nagy tiniszerelem lenne, úgy néz ki az egész, amit már nem csak ő vett észre, férjem annyira odavan ezért a nőért. Rosszul esik, értem soha nem rajongott ennyira. Ez a nő még csak most vesztette el a szüzességét is... a férjemmel, aztán 35 is lehet már.


Mivel elváltunk, a férjem elviszi hozzájuk a gyerekeket, ezzel természetesen semmi bajom. De mintha lányunkat és a fiunkat is megbabonázta volna ez a nő, a gyerekeim már napokkal előtte várják, hogy mehessenek hozzájuk, egyenesen imádják az új "anyukájukat", aki mondjuk gyerekekkel is foglalkozik.


Most pedig 600 méterrel lebegnek a föld felett, mert babát várnak...


Légyszíves adjatok valami tanácsot, mert úgy érzem, megőrülök! A férjemet mér elvették, most úgy érzem, a gyerekeim jönnek...


Legszívesebben elutaznék innét jó messzire, hogy soha többet ne kelljen hallanom róluk semmit...



2014. aug. 6. 15:23
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Bocsánat a kusza sorokért, de mindig ideges vagyok, ha erről kell írnom :S Azt is rosszul írtam, a barátnőm még mindig ott dolgozik és jóban van ezzel az új nővel is, onnét tudom ezeket a dolgokat.


Egész eletemben talán soha nem éreztem magam ilyen roncsnak: mindig életvidám, kedves voltam, most mint vmi depressziós. De ha elmennék küldöldre, mi lenne a gyerekekkel? Most tényleg úgy érzem, máshogy ezt nem tudom kiheverni!

2014. aug. 6. 15:32
 2/25 anonim ***** válasza:
Valószínűleg érzik rajta a gyerekeid és a férjed is, hogy nem átlagos ember. Így ahogy leírtad, valószínűleg elvei vannak, amik mellett kitart, türelmes, okos, csak akkor beszél, ha kérdezik. Figyel a gyerekeidre és meghallgatja őket. Ezek nagyon értékes tulajdonságok, amiket sokszor a legjobb külsővel sem tud más ellensúlyozni.
2014. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
55%

Elégedetlen vagy önmagaddal. Az egod sérült, amikor a férjed elhagyott egy másik nőért. Ennyi itt a probléma.

Annak kifejezetten örülnöd kellene, hogy az új anyut ennyire szeretik a gyerekek. Ez ugyancsak az egodnak rossz, viszont a gyerekeknek jó.


Szerintem ahelyett, hogy a múlton eszed magad, és velük foglalkozol, éld az életed.

Menj el, ismerkedj amikor a gyerekek nincsenek otthon, és találd meg te is a nagy őt, mint a férjed.

Ezen változtatni nem fogsz tudni, csak és kizárólag a hozzáállásodat másíthatod meg. Azt viszont muszáj lesz a nyugalmad érdekében.


Szóval kitartás, faramuci helyzet ez.

Azon is elgondolkodnék a helyedbe, hogy miért vagyok féltékeny egy olyan nőre, aki belelépett egy házasságba, miután 35 évig nem kellett senkinek.

Neki ez kényszermegoldás volt, hiszen akit 35 éven át senki nem akar med.ni az olyan is lehet.


Szerintem egy kis nyomoronc, legalábbis lelkileg kész van. A kapcsolatuk meg elég hektikus, ha egyszer utálják egymást, majd ez átcsap fellángolássá. Ne félj majd elmúlik a fellángolás, és marad a rideg valóság egy gyerekkel kiegészítve.

2014. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Rendesek vagytok.

Igazad van 2., ezen túl kell lépni, gondolkoztam már szakemberen is, mert tényleg úgy érzem, hogy engem, aki soha nem szokott besértődni meg a padlón lenni, most pont e miatt depressziós lesz... én soha nem voltam zárkózott, sem pedig visszahúzódó, inkább kedves társasági ember. Két gyerek születése után is sportolok rendszeresen, négy nyelven beszélek anyanyelvi szinten és saját nyelviskolám van. Szóval nem gondolnám, hogy "rossz" nő lennék. Mondjuk az tényleg elgondolkodtató, hogy valaki 35 évig senkinek se kellett, most meg jön és széttúr egy házasságot :S

2014. aug. 6. 15:47
 5/25 anonim ***** válasza:
Fiatalon én sem kellettem senkinek,végül mégis egy nagyra becsült ember vált el értem.Tudod,nem minden a külső és a siker.Ezek nem számítanak,amikor az ember úgy érzi,hogy valaki másban találta meg a másik felét,aki őt kiegészíti.
2014. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

"állítólagos szerény, visszahúzódó nő"

Ezt úgy írod, mintha valami negatív tulajdonság lenne, férfiak körében ők a legnépszerűbbek, az öntelt, nagyképű, harsány nőkből Dunát lehetne rekeszteni.

2014. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
30 voltam, amikor a férjem lelépett egy gimnazistával, nálunk a kicsi még a pocakban volt...elmentem egy pszichológushoz átbeszélni, mert a férjem olyan blődségeket hozott fel válóoknak hogy röhögnöm kellett. Azóta eltelt másfél év, tehát valamennyivel előtted járok ebben. Ne azt nézd hogy kivel ment el, vagy náluk mi van. Ne hasonlítsd magad máshoz, úgysem fogod megfejteni a titkát annak a nőnek, a nő nem is lényeg, ha nem ezzel ment volna el, elmegy egy másikkal. A lényeg a sztoriban TE vagy és a gyermekeid jövője. A gyerekek akkor vannak jól ha TE jól vagy. Nagyon nehéz félretenni az egot, de a gyerekeidnek az is jó ha minél többen szeretik, történetesen ez a nő. Magadat nézd a sztoriban, 30éves vagy, én körbejártam a témát, elméleti síkon is elég sokan találnak 30évesen párt akár 2 gyerekkel is, gyakorlatilag én még vissza sem kerültem a munka világába, el sem jártam sehová mégis szinte azonnal találtam valakit aki megmozgatott és átmozgatott;) Jobb lenne ha 40évesen hagy el és azután kellene felépítened egy új életet, párkapcsolatot, amikor ha szeretnél már szülni is kockázatosabb másnak? Diplomás vagy, sportos, (én szintén), add ki magadból a dühödet sportban, értékeld hogy az exférjed törődik a gyerekekkel, használd ki ezt, lőcsöld rájuk amikor ők is szeretnék és tessék felfedezni újra a világot. Esküszöm a válás után tért vissza az élet belém,találtam újra magamra. Ha nem úgy fogod fel hogy ez a világ vége, hanem hogy ez a világ kezdete, ki is fog nyílni a világ. Van ez a nő, belesz*rt egy házasságba, vissza fogja kapni az élettől. Ne akarj róla tudni semmit, ne kérdezz róla másokat, ne csekkold FB-on, gyerekeket ne kérdezgesd róluk. Ez az ő életük (nekem is ezt a legnehezebb elfogadni hogy az én exem még mindig boldog a csajjal, de ez van), te a tiédet építsd. Nem maradtál le semmiről, csak ne fordulj be és ne temesd el magad. A férfiak A NŐt keresik, lesz majd akinek belefér a te két gyereked is. Ehhez viszont a keserűséget lassan el kell engedni.Sok sikert! Egy sorstárs...
2014. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Kedves Sorstárs!

Hát sajnálom :(( Nem lehetett egyszerű. Én is remélem, hogy visszakapja az élettől, bár nem vagyok egy bosszúálló típus, de egyszer fájjon már neki is valami úgy, ahogy ez nekem! Facebookja nincs, ha beírom a nevét a keresőbe arra se jön ki semmi, szóval mintha nem is ezen a bolygón élne... na mindegy, majd csak lesz valahogy. Annak örülök, hogy szeretik a gyerekek (jobb mintha utálnák), de most már jön az, hogy ellenük hangolom, pedig soha a gyerekeknek semmit nem mondom az új kis családról...

2014. aug. 6. 16:30
 9/25 A kérdező kommentje:
Csak az esik rosszul, olyan érzésem van tényleg, hogy "besszippantják" a mi közös gyerekeinket is. A nő már szinte a sajátjaiként tekint rájuk, este mese nekik, együtt mennek játszótérre, kirándulni, persze a férjemmel együtt. Mintha ők így négyen lennének egy család + az új gyerek, akit vár. Én pedig jó lenne, ha köddé válnék..................
2014. aug. 6. 16:35
 10/25 anonim ***** válasza:
18%
Mennyire rosszindulatú vagy és még csodálkozol,hogy elhagytak.Kapja vissza az élettől,mintha direkt téged akart volna bántani.Te éltél boldogan évekig,szültél két gyereket,neked is.kijárt a jó és most sajnálod a.nőtől a terhességét,meg azt,hogy ilyen idősen találta meg a párját.Egoista,önző alak vagy.
2014. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!