Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatásban elakadtam...

Családfakutatásban elakadtam az 5. generációnál, mert az őseim Szlovákiában születtek. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy magyarországi adat nincs több, mert több mint valószínű, hogy Szlovákiában születtek az ükszüleim szülei akik szlovákok voltak. Amiről egyébként fingom nem volt meg is lepett. Mit tehetnék? Gondolom mint tűt a szénakazalban Szlovákiában kár lenne keresni, mivel a születési hely sincs meg ráadásul szlovákul se tudok még köszönni se szóval felejtős. Hát mit mondjak szomorú vagyok, de ez van. Legalább annyit megtudtam, hogy 4.-5. generációs szlovák vagyok. LoL. Ha valakinek mégis lenne ötlete hogy s mint van ez megírhatná. Köszönöm. Dávid 20/F
2014. aug. 18. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha valóban komolyan gondolod, esetleg egy családfakutatót felkereshetsz, ő valószínűleg többet tud tenni az ügy érdekében.
2014. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Egyházi vonalon érdemes tovább keresni...
2014. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát igen az lehet jó ötlet, ha valóban tud segíteni. Eddig a szüleimmel csináltuk. Köszi a választ!
2014. aug. 18. 14:27
 4/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem vagyok benne biztos hogy hogy működik, de véleményem szerint kell nekik lenni kapcsolatoknak és be tudnak tekinteni hivatalos okiratokba. Főleg ha hivatalos családfakutató. Nekem is már utána kéne nézni a családnak :-)
2014. aug. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Addig jó, hogy egyházi vonalon csak nem tudjuk a helyet ahol éltek.
2014. aug. 18. 14:37
 6/17 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
meg kell nézni, az utolsó ismert születésü ős keresztlevelét... kb ahol keresztelték, ott éltek a szülei is... vagy legalább ott tartózkodtak. Pl. ha nagymama szegeden volt keresztelve...akkor a szüleinek is köze volt szegedhez. Szlovákiában meg rengeteg a magyar, biztosan segítenek.
2014. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Az összes ükszülőd (16 db) szlovák volt?!
2014. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az embert nem darabban mérjük kedves utolsó, egyébként nem az összes csak egyik ágon.
2014. aug. 18. 14:47
 9/17 anonim ***** válasza:
bocsánat, igen 16 fő :))
2014. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Így már jobb. ;)
2014. aug. 18. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!