Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van jogom az iratokhoz,...

Van jogom az iratokhoz, fényképekhez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácstalan lettem egy számomra igen fontos kérdésben... Pár hónapja családfakutatásra adtam a fejem, szépen haladok szerencsére. Viszont egy kicsit elakadtam. A sztori igencsak hosszú lenne, a lényeg annyi hogy Édesanyám nővérénél sok régi fénykép van a Nagyszüleimről, Nagypapám katonakönyve, stb... De már a könyörgés sem hat, nem hajlandó megosztani velem semmit a nála lévő iratokból és fényképekből. Van bármilyen módom rá hogy ezt megtegye? (Rosszindulatú válaszoktól kérlek kíméljetek meg, csak 2 fényképet és a katonakönyvet kértem, másolatban vagy lefotózva.) Köszönöm!

2014. nov. 19. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, pontosan annyi jogod van hozzájuk, mint neki, rokon vagy te is. De ha nem mutatja meg, akkor mi lesz? A rendőrség ilyesmivel nem fog foglalkozni, száz fontosabb dolguk van. Betörni meg csak nem törsz, nem? Esetleg próbáld megkérdezni, mennyibe kerülne, ha megvennéd tőle a másolatokat? Talán a pénz beszél ...
2014. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnos amíg meg nem öröklöd, addig jogilag nem tudod kötelezni rá.

Az már más kérdés, hogy mekkora bunkóság ez a részéről. Gondolom akkor egyébként sem vagytok túl jó viszonyban.

2014. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érted, hogy jogilag kötelezhető-e: nem. Nincs jogod.


Az ő jóindulatán múlik, hogy mit oszt meg veled.


Persze normális rokoni kapcsolatnál nem lenne kérdés, se nem túl nagy kérés.

2014. nov. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jogszabály, ami ezt előírja. Ha nem akarja kiadni, nem fogja, senki sem kényszerítheti rá.
2014. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1-es nem, betörni nem akarok. :)


Viszont megkérdeztem mi az ára. Mivel a szép szóra eddig sem adta ki, ezzel már szerintem nem veszíthetek semmit.


Örökölni én tőlük semmit sem fogok, ebben teljesen biztos vagyok.


Sejtettem valahol hogy jogi útja nincs a történetnek, de reménykedtem legalább.


Jóban valóban nem vagyunk. Pontosabban nem is mi, hanem a testvérei. Édesanyám a húga. Nagypapám 99-ben öngyilkos lett amikor megtudta hogy árulják a házát... A temetésen a koporsó mellett adta oda az "ajándékozási" papírt Édesanyámnak, hogy Nagypapa ráhagyta a házat. Öröklési per lett belőle, írásszakértő megállapította hogy 26 pontban hibás Papa aláírása, magyarul aláhamisították. A lakás egyenlő részre osztva került eladásra. A per után csak Édesanyám miatt nem lett ellene feljelentés okirat hamisítás miatt, mert a bátyjuk szerette volna, de Anyu nem hagyta. Röviden ennyi a sztori, amiben a legfájóbb hogy még ő haragszik a rokonokra és a testvéreire.

2014. nov. 19. 18:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, ilyen előélettel szerinted érdemes tovább piszkálni ezt az ügyet?
2014. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os, azt hiszem félretettem minden előítéletemet amikor hetekig könyörögtem neki. Vagy tévedek? Kutattam hónapokig hogy velük is megoszthassam a családfát.
2014. nov. 19. 18:50
 8/11 anonim ***** válasza:

És anyukádnak hogyhogy nincs fényképe az apjáról?

Születési anyakönyvi kivonatátkikérheted, azzal tudod folytatni a kutatást.

2014. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd végig Anyukád unokatestvéreit is, hátha náluk van. Vagy a nagypapa testvéreinek a leszármazottait keresd meg.

Az anyakönyvi kivonatokat, egyházi és az országos levéltárakban kutathatod.

2014. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szép napot!


7-nek. Azért nincs, mert amikor Nagymamám meghalt, felköltöztünk Pestre. Nagypapámat 2x hoztuk fel mert nem akart egyedül lenni és nem találta a helyét. Mindkétszer visszaköltözött, nem találta a helyét. Amikor a lakás eladásra került, Anyukám nem ment el a lakáshoz. Sok minden már akkor sem volt benne, vagy eladva vagy elosztogatva az értékek. Egyedül Anyukám volt és a bátyja, aki nem ment be a lakásba és nem állt neki kipakolni mindent ami mozdítható. Ezért nincs fényképünk.

2014. nov. 20. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!