Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kik és mi alapján szerepelnek...

Kik és mi alapján szerepelnek a familysearch. Org adatbázisában?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert pl az én családnevem abszolút nem szerepel amin meg se lepődök.

De pl a testvérem vezeték nevét beírtam, szűkítettem a születést 1950-2000 közöttre és 1 db találat van.


2015. máj. 27. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
a Mormon egyház emberei dolgozzák fel, járják végig a templomokat (stb) és viszik be az adatokat ... ahol még nem jártak, vagy amit nem mutattak meg nekik az nincs rögzítve
2015. máj. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

A mormonok az egyházi anyakönyveket scannelik be, illetve digitalizálják, mert a hitük szerint mindenki, akit így nyilvántartásba vesznek, az ö egyházukhoz tartozik.


Eleve nem minden anyakönyv van még benne, másrészt egy csomót nem is vehetnek fel a rendszerbe. Ugyanis a születési anyakönyveket az ott történt utolsó bejegyzéstöl számitott 30 évre visszamenöleg, a házasságiakat 60 évre, a halottiakat meg 90 évre nem vehetik fel a jegyzékekbe. Itt az a gond, hogy ha idöközben bárki is beleír valamit (pl ellenöriznek vamilyen adatot), akkor a letiltás attól a begyzéstöl számít, még akkor is, ha a ténylegesen utoljára beír anyakönyi eset már közben régen megengedné a közzétételt.


A keresöjük egyébként sem a legjobb, de miven rengeteg adattal dolgoznak, valamennyire érthetö. Ezen kivül rengeteg névelírás van, ami figyelembe véve azt, hogy az régi anyakönyvek sok esetben jóformán nem kibetüzhetöek, nem meglepö.


Szóval a te neved is nagy valószínüséggel benne van, csak vagy máshogy írva, vagy rosszul kiolvasva.

2015. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A testvérednek más a vezetékneve?
2015. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

én rákerestem a sajátomra, ami nagyon ritka vezetéknév, a városban(megyeszékhely) rajtunk kívül egy ilyen nevű család él, akik távoli rokonok.

mégis 7 oldal találatot dobott ki, a saját őseimet is feltehetőleg megtaláltam, a nagyszüleim,dédnagyszüleim falujában.

2015. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy 1950 és 2000 közöttit kaptál születésre?

Nem tudom, az hogy lehet.

Szerintem a születésik 100 évtől visszamenőleg, a házasságik 75, a halottiak 1980-ig kutathatók. 1980 után digitalizálták, ha jól tudom.

Nem kaphattál 100 éven belüli születésit.

2015. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Születési év 1952

[link]


Amúgy köszönöm a válaszokat.


Igazán fogalmam sincs a nevem erdetéről, én biztos vagyok benne hogy valamikor elírták és így lett a mi családnevünk ugyanis a mi nevünk ritka egyszer még amikor iwiw volt írtam az összes ilyen nevű felhasználónak és mindről kiderült hogy rokon. Viszont ha a nevemből egy a betűt kiveszünk akkor elég gyakori, így arra lettem volna kíváncsi hogy vajon mikor és kinél jelent meg az elírás.

2015. máj. 31. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!