Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom kideríteni, hogy...

Hogyan tudom kideríteni, hogy egy személy mikor született? (Bőv. Lenn)

Figyelt kérdés
A születési évet és helyet is tudom. A pontos dátumra lenne szükségem. Hogy megy ez? Elmegyek az anyakönyvi hivatalba, és szabadon böngészhetek a papírok között? Bocsánat, ha hülye kérdés, de tényleg nem tudom.
2015. jún. 3. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

attól függ kiről van szó. pl az enyémet könnyű kideríteni, elég beírni a nevem a keresőbe és már kidob versenyeket ahol voltam, ott megvan adva a születési dátum is pár helyen

egyszerű lehet még közös ismerőstől megtudakolni

hogyha már meghalt ez a személy, akkor sokszor a sírkőn is fel szokott lenni tüntetve, vagy a gyászjelentésbe.

több módja van, a hivatalost sajnos nem ismerem

2015. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyakönyvek online is kereshetőek, ha nem évszázados ugrást kell tenni vissza a múltba. Amúgy a helyi levéltárban is érdemes keresgélni.
2015. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hmm, köszönöm. Pár évtizeddel ezelőttről van szó. És azt honnan tudom, hogy a levéltárba vagy a hivatalba kell mennem, mitől függ ez? És meg kell mondanom, hogy kinek az adatára vagyok kíváncsi?
2015. jún. 3. 21:53
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Próbáld meg először online.

[link]

2015. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos itt nincs :(
2015. jún. 3. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kevesebb mint 90 éve született, akkor nem lesz meg, mert azok még titkosítva vannak. Ha több mint 90 éve, akkor megyei vagy országos levéltár, anyakönyvek.
2015. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Finoman az ilyen keresgéléssel, mert személyes adat, és könnyen lehet, hogy nincs jogod tudni.
2015. jún. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!