Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hány generációnak kell eltelni...

Hány generációnak kell eltelnie hogy ne legyen "vérfertőzés"?

Figyelt kérdés

Ugye van az hogy ha valamilyen családtaggal közösül az ember akkor a baba nagy valószínűséggel fogyatékkal élő lesz.(nem, nem akarok semmilyen családtagommal közösülni, önálló nyári feladat bioszból :DD)

A kérdésem pedig az lenne hogy hány generációnak kell eltelnie ahhoz, hogy erre semmi esély ne legyen(gondolok itt arra, hogy mondjuk van két ember, akiknek van közös felmenőjük, de ők ketten már hozzá képest a 7-8. generáció.)

Nem tudom mennyire fogalmaztam érthetően, és hogy mennyire helyeztem el jó témakörben a kérdést, de aki érti és tud is válaszolni, annak nagyon megköszönném ha meg tudna dobni pár infóval :)



2015. jún. 21. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Harmadunokatestvér már házasodhat, ha jól tudom
2015. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Igen. Harmad unokatesótól működik. :)
2015. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Már unokatestvérek is házasodhatnak, csak ahhoz engedély kell, meg genetikai tanácsadás, szóval ott azért még van némi esély rá, hogy beteg lesz a gyerek, de nem túl nagy a valószínűsége, főleg manapság, mert már időben ki tudják szűrni. De másodunkatestvérek meg már tényleg minden kitétel nélkül házasodhatnak, és az örökletes betegségek esélye sem (sokkal) magasabb, mint azoknak az esetében, akik egyáltalán nincsenek egymással rokonságban. Másodunkatestvérek esetében a dédszülő közös, tehát az velük együtt 4 generáció.
2015. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
első unokatestvérek is házasodhatnak, nincs nagyobb kockázat, mint ismeretlen embereknél
2015. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2015. jún. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Első unokatesók már házasodhatnak, ha gyereket akarnak csinálni, rossz lesz.

Általában harmadunkatesótól nem lesz fertőzött, de erre sincs garancia.

2015. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy tudom, hogy az első unokatestvér már határeset.
2015. jún. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem ettől függ a kockázat, hanem attól, hogy milyen hibás aléleket tartalmaznak a szülők, anno 2 nem rokonnak is lehet a gyereke nyomorék.

Közeli rokonoknál, ha valamelyik felmenőjük tartalmazott ilyet, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy a gyerekük 2 kap belőle, vagyis előjön a betegsége.

Így a betegség szempontjából nem lehet megállapítani egy olyan pontos házat ami meghatározna honantól biztonságos házasodniuk távoli rokonoknak

2015. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A régi világban ennek a mértéke 7 volt. A 7. generáció az amivel már biztosan elkerülhetőek a problémák.
2015. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2015. júl. 16. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!