Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ruszinok vagy oroszok voltak...

Ruszinok vagy oroszok voltak ezek az őseim?

Figyelt kérdés

Az egyik ősöm családneve: Gribov

1700as évek végén született Rakacán (Borsod megye),és a vallása görög katolikus.

Rakaca történeténél azt írják,hogy ruszinokkal és szlovákokkal telepítették újra,akik görög katolikus vallásúak voltak.

Jekelfalván (Szlovákia) született egy Gribov Mária,de jobbára inkább Oroszországban találtam Gribov nevű embereket.

[link]

Szerintetek akkor oroszok vagy ruszinok lehettek azek az őseim?

Régebben a ruszinokat nevezték kis-oroszoknak,ha jól tudom


2015. júl. 12. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvasva amit írtál, inkább ruszinok lehettek. Írtad is:

"Rakaca történeténél azt írják,hogy ruszinokkal és szlovákokkal telepítették újra,akik görög katolikus vallásúak voltak. "

2015. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sztem is ruszinok.
2015. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mustafa33 ***** válasza:
Jekelfalva, mai hivatalos neve Jaklovce eredetileg ruszin település a Gölnici (Gelnica) járásban. A ruszinok görögkatolikusok, a háború utáni években kényszerítették rájuk a pravoszláv vallást és az ukrán identitást, de 1989 után többségük visszatért az eredeti vallásukra és identitásukhoz. Szlovákokra nem volt jellemző ez a vallás, csak azoknál fordul elő akik elszlovákosodott ruszinok vagyis ahogy ott mondják rusznákok,vagy magyarok. A ruszinok, vagy régiesebben a ruténok a kisoroszok, megkülömböztetvén a (nagy)oroszoktól akiket muszkáknak neveztek ( a ruszinok úgy mondják ma is, hogy ők az igazi oroszok, amazok meg "moszkali" - moszkalok - muszkák).
2015. júl. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!