Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudnám megtalálni a...

Hogyan tudnám megtalálni a családot? Csornán ilyen korú lányt engednek nézelődni az önkormányzaton?

Figyelt kérdés

A dédimmel beszégletünk ma, és mesélt arról, hogy ő német nemesi családból származott, vagy legalábbis az édesapja, és az ő nagyapja.

Az ő nagyapja, egy csornai nemes lánya miatt maradt itt, de az ő két testvére viszont nem.


Ők Vágiak. - ez mind mellékes, bár lehet találok valakit aki rokon :"D


Valaki nem tudja, hogy mit tudnék tenni ez ügyben?

Nagyon szeretném a német családot megtalálni, mert dédi elmúlt már 83, nem igazán emlékszik az előbb elhangzottaknál igazából többre.

A család Kelet-Német, Porosz részről származott.

A csornai iratok is eleget adnának nekem, de azzal valószínű az a baj, hogy nekem nem igazán segítenének, a könyvtár meg nem biztos, hogy tud nekem információt adni.

Ha csornán meglenne a nő, akkor valószínű tán a család is, és a kötött házasság.


Nagy feladat, de valaki tudna ebben segíteni?

13/L



2015. aug. 5. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak családfa kutató emberek akik felkutatjak az egész csaladfádat pénzért. Nézz utána nem nagyon tudom hogy ez hogy működik
2015. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem tudom, hogyan működik, de szerintem jobb, ha vallási irányba mész. Ott van azt hiszem keresztelkedésről információ.
2015. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod a nevét, és hogy melyik településen él, akkor az önkormányzat ír neki egy levelet. 3000 Ft.
2015. aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A nő valószínűleg már halott.

A dédi 83 éves, és a csornai nő a nagyanyja...

De mint láttam, van levéltáruk.

Majd kérek-tek időpontot kutatásra.

2015. aug. 6. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:

A dédid biztos tudja a saját szülei nevét; az már biztos 100 évnál régebben volt, és akkor már nagy valószínűséggel fönt van a FamilySearch oldalon. Bár nem minden hely van még fönn, de elég sok. A polgári anyakönyvezés, 1895 utánról képek is. Nem kerül semmibe.


A családfakutatók rengeteg pénzt kérnek, csak olyankor érdemes fizetni érte, ha nem tudja maga megkeresni az ember, azaz igazából nincs választás.

2015. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nagyon jó, hogy ezzel foglalkozol. Én is 13 évesen kezdtem a családfakutatást. Szívesen segitek, ha megosztod velem amit tudsz.

E-mail: birosandor@hotmail.com

2015. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!