Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Sírkövet akarok csináltatni a...

Sírkövet akarok csináltatni a nagyszüleimnek, de senki sem akar beszállni a költségekbe?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimnek 10 unokája van velem együtt. Édesapám is oda lett temetve a nagyszüleimhez. 450 ezer lesz a sírkő, amiből az én részem 180 ezer forint lenne, és a többi 9 unokának fejenként 30 ezret kellene beleadni, de hallani sem akarnak róla. Miért csak az én nagyszüleim? Miért annak kell sírkövet csináltatnia, aki a legszegényebb és itt lakik és gondozza a sírt, holott ők már több éve feléjük sem néztek, még egy koszorút vagy gyertyát sem küldenek halottak napjára? Felejtsem el és valahogy szedjem rá össze én keservesen a pénzt?
2015. nov. 20. 09:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Kérdésben a válasz: "Több éve feléjük sem néztek"

Nem értek vele egyet, de ez neki az oka, valószínűleg marhára nem érdekli őket a dolog és ha csak 5000-ret kéne fizetni azt sem tennék meg. Szerintem próbáld meg te összeszedni a pénzt és megcsinálni, nyilván nem igazságos, de te akkor egy jó ember leszel legalábbis ez biztosan egy jó cselekedet.

2015. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ettől tartok én is, hogy csak egy nagy családi vitába fog fajulni az egész.... Ezt nem akarom, viszont tudom, hogy mindegyiküknek jól megy. Mérnökök, brókerek, jogászok. Én jelenleg munkanélküli. Nekem a legnagyobb "áldozat" összeszedni a pénzt, míg ők ennyit költenek egy új cipőre.
2015. nov. 20. 09:20
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Valamiért ők ezt nem akarják, úgyhogy túl sokat nem tehetsz, kényszeríteni nem tudod rá őket.

Sajnos csak az a verzió marad, hogy neked kell rá összeszedni a pénzt, ha tudod.

2015. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%

Mert felesleges.

Ha ti meghaltok, akkor majd a ti gyerekeitek, meg az ő gyerekei is járjanak ki a sírhoz? Azok, akik életükben nem találkoztak velük, gondozzák?

Elveszi az időt a még élő családtól.


Lehet anélkül is emlékezni, hogy országvilággá kürtölnénk.

Most ha van egy család, akik nem ott laknak, akkor pl utazzanak el gondozni? Nyilván azt a napot tudnák pihenéssel és a családjukkal tölteni, ami hasznosabb és értelmesebb foglalatosság. Vagy a te gyerekeid is legyenek majd mindig a településhez kötve, hogy legyen aki gondozza a sírt?

Ezért érzem én a temetést borzasztó feleslegesnek és önzőségnek.

2015. nov. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Te találtad ki, miért ők fizessenek?

Nekik nem fontos, neked az. Ennyi.

2015. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Ez a dolgokhoz való érzelmi hozzáállás kérdése és senkit nem kell elítélni azért, mert mást gondol, mint mi. Az ember lehet úgy is tisztelni halála után, hogy csak gondolunk rá és nem hozunk létre számára "emlékhelyet". Én személy szerint nem akarom, hogy halálom után valamilyen olyan nyom maradjon utánam, amivel kapcsolatban bárkinek is "kegyeleti" kötelezettségei legyenek.
2015. nov. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Ha munkanélküli vagy, miért az a legnagyobb gondod, hogy a halottaknak sírkövet csináltass? Te temettetted oda az édesapádat, neked fontos, miért ők költsenek rá, mikor ők évek óta feléjük se néznek? Egy teljesen felesleges kiadás, ráadásul igen tetemes összeg, ami csak a külvilágnak szól, mert a halottnak már tök mindegy.

Ne légy igazságtalan: ha te sem ott élnél, nem oda temetted volna apádat, téged érdekelne a dolog?

2015. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ne erőltesd. Mivel nem tartják fontosnak, ezért biztos, hogy nem fognak beleadni.


Mindegy, hogy van e rajta sírkő vagy nincs. Járj ki gondozni és ennyi.

2015. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%
A halottainkra akkor is lehet emlékezni, ha nincs nekik sírkövük. A sírkő nem a halottaknak szól, hanem az itt maradottaknak.
2015. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

Eddig is volt sírkövük? Ha igen, az nem jó már? Olcsóbb sírkövet nem tudnál csináltatni?

Egyébként az a magánvéleményem, hogy felesleges ez az egész. Ez az élőknek szól, csak és kizárólag, nem pedig a már sírban fekvő holtaknak. El vagyok képedve, milyen összegekbe kerül egy temetés, meg sírkő, meg sírhelyváltás, újraváltás, virágok, gondozni a sírt, utazgatni a sírhoz (ha valaki messzebb lakik) stb... Ez annyi pénz, idő, munka, hogy sokan tényleg az élő családtagjaikra nem fordítanak ennyit egyikből sem! Ez teljesen irreális! Már beszélgettünk itthon is erről családi körben, és mindenkinek az a véleménye, hogy nem akarjuk halálunk esetén a hátramaradottakra ilyen terheket rakni. Hamvasztást és hamvaink szétszóratását szeretnénk majd. Emlékezni temető meg sír nélkül is tud ránk, aki akar, de ahogy az idő múlik, egyre kikopnak majd úgyis azok, akik még emlékezhetnek ránk. Egyszer majd a 450 ezer forintos sírkő is megkopik, benövi a moha, a zuzmó, elfelejtik már, hogy kik vannak alatta, és ha elég idő eltelik, ki is dobják majd.

Csak egy kérdés: ha munkanélküli vagy, nem luxus most erre ennyi pénzt kiadni?

2015. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!