Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Német őseimet szeretném...

Német őseimet szeretném jobban felkutatni. Hogyan?

Figyelt kérdés

Szepességi németek tehát szászok és nem svábok voltak az őseim közt.

Az anyakönyvekben "Grúsz"-ként írták be őket,azonban német írásmód alapján Gruss vagy Gruß-nak kell írni.

A családnév alapján megtudhatnám,hogy Németország mely részéről származnak?

Van valami netes oldal ahol ezeket megtudhatom?


u.i.: Németek laktak városban miért magyaros kiejtés szerint írta le a pap a családnevet? Igló városában éltek ahol jobbára németek éltek.



2016. jan. 1. 21:59
 1/4 tothp ***** válasza:
100%

Csak lépésről-lépésre. Ha szászok, valószínüleg több száz éve keülhettek a területre. Nem vagyok biztos benne, de ők is valahogy IV Béla környékén érkrzhettek a Felvidékre. Töriből sosem voltam jó. Szóval mindenesetre a Mai szlovákiai levéltárakat, egyházi anyakönyveket kellene kutatnod. Gőzöm sincs, ma ezek mennyire hozáférhetőek. (A nagybátyám Erdély felé kutakodott. ott az 1700-as évek végén akadt el).

Ha ott megvan a lácolat, eljuthatsz az első ősig, aki már nem tős-gyökeres felvidéki. Ezután kutakodhatsz tovább német földön.

2016. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Templomokban elvileg megvan a nevekhez tartozó születési idő

a keresztelő és a halál időpontja is de ez nagyon valószínűtlen általában 1-2 generációt tudsz jó esetben felkutatni de azt is kétségesen sajna. Én már próbáltam odáig jutottam hogy az ükapámék valószínűleg erdélyböl érkeztek ide ahol most lakaok a Balatonhoz ...De sok sikert hozzá ;)

2016. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó régen kerültetek oda. 1200-as évek...

Nem biztos, hogy meg tudod keresni.

De ők magyarnak vallják magukat amúgy.

2016. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt talaltam: elvileg, ha ide beirod a neved, kimutatja, hol elnek "koncentraltan" ilyen nevüek:

[link]

(Azt irja, probalkozz kitartoan, mert lehet, h tulterhelt az oldal, mint nalam is.)



Nemet nyelvü forumokon probaltal rakerdezni, ott hol lehet csaladfat kutatni?

Pl. gutefrage.net

2016. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!